Svētdien, 20.maijā, noslēdzās pasaules čempionāts hokejā, kurā Latvijas izlase ieņēma astoto vietu. Pētījumu kompānijas Kantar veiktās aptaujas dati rāda, ka vairākums jeb 63% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem sekoja līdzi Latvijas izlases spēlēm pasaules čempionātā hokejā.

Salīdzinoši augstāka interese par mūsu izlases panākumiem pasaules čempionātā hokejā bija vērojama vīriešu vidū, tomēr arī vairākums sieviešu interesējās par šo notikumu – 69% aptaujāto vīriešu un 57% sieviešu sekoja līdzi mūsu izlases spēlēm.

Vienlaikus arī latviski runājošās ģimenēs vērojama augstāka interese par Latvijas izlases panākumiem hokeja čempionātā – mūsu izlases spēlēm sekoja līdzi 74% latviski runājošo ģimeņu pretstatā 48% citās valodās runājošo ģimeņu.

Par aptauju

Aptauju veica pētījumu kompānija Kantar laikā no 2018. gada 15. līdz 17. maijam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 812 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 60 gadiem.

Kantar pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 60 gadiem. Izlases kopa ir veidota, balstoties uz gadījuma izlasi, un tās organizēšanā Kantar strikti ievēro ESOMAR rekomendācijas aptauju internetā izlašu veidošanā un veikšanā.