Pēdējo 6 mēnešu laikā radio ik dienu klausījušies vidēji 67,3% jeb 1 miljons 36 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju vecumā no 16 līdz 74 gadiem. Savukārt šajā laikā kopumā nedēļā vidēji radio klausījās 86% jeb 1 miljons 324 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju šajā vecuma grupā.
2020.gada rudens un 2021.gada ziemas pētījuma periodā viens radio klausītājs vidēji dienā radio klausīšanai veltījis 4 stundas un 3 minūtes.
Lielākā klausīšanās laika daļa ir radio stacijai “Latvijas Radio 2’’ – 18,3% no kopējā radio klausīšanās laika. Otrajā vietā ierindojas “Radio Skonto” ar 12,7% lielu klausīšanās laika daļu un trešajā vietā radio stacija “Latvijas Radio 1” ar  9,8% lielu klausīšanās laika daļu.

2020.gada rudens un 2021.gada ziemas periodā ikdienā visklausītākās radio stacijas ir ‘’Latvijas Radio 2”, kuru klausījās 13,0% jeb 201 tūkstotis Latvijas iedzīvotāju vecumā no 16 līdz 74 gadiem, “Radio Skonto’’ klausījās 11,7% jeb 181 tūkstotis iedzīvotāju un “Latvijas Radio 1’’, kuru vismaz reizi dienā klausījās 9,5% jeb 146 tūkstoši klausītāju.

Mediju pētījumu klientu vadītāja komentē: “Salīdzinot radio staciju klausīšanās ikdienas paradumus reģionos pēdējo sešu mēnešu laikā ar situāciju pirms gada, novērojams lielākais  radio staciju dienas auditorijas samazinājums Zemgalē, kur par 4,3% jeb 9 tūkstošiem klausītāju mazāk kā pirms gada, taču  kļuvis ilgāks  vidējais radio stacijas klausīšanās laiks dienā vienam radiostacijas klausītājam, t.i., par 27 minūtēm ilgāks nekā pirms gada šajā reģionā. Savukārt Kurzemē par 3,8% jeb 6 tūkstošiem ir palielinājusies  radio  klausītāju auditorija, kas klausījušies kādu radio staciju vismaz reizi dienā, bet par 12 minūtēm samazinājies radio staciju klausīšanās ilgums dienā, ko patērē vidēji viens radio stacijas klausītājs. Šīs svārstības var saistīt ar radio klausīšanas paradumu pakāpeniskām izmaiņām darba vietā, mājās un citās vietās, kur klausījās radio. Rīgā, Vidzemē un Latgalē nav būtisku ikdienas auditorijas klausītāju skaita svārstību.’’

Radio staciju “Radio Skonto” vismaz reizi nedēļā klausījās 32,7% jeb 503 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju vecumā no 16 līdz 74 gadiem, “Latvijas Radio 2” – 29,2% jeb 449 tūkstoši klausītāju un “Radio SWH” – 29,1% jeb 448 tūkstoši klausītāju pēdējo 6 mēnešu periodā.

Pētījumā iekļautās radio stacijas

Pētījumā iekļautās 30 radio stacijas: EHR (Eiropas Hitu Radio), EHR Russkie Hiti, EHR SuperHits, Jumor FM 88,6, Kurzemes Radio, Latvijas Kristīgais radio, Latvijas Radio 1, Latvijas Radio 2, Latvijas Radio 3, Latvijas Radio 4, Latvijas Radio 5 – Pieci.lv, Latvijas Radio 6 – NABA, Lounge FM, Radio Alise PLUS, Radio Baltkom, Radio MIX FM 102,7, Radio PIK 100 FM, Radio Skonto, Radio Skonto Plus, Radio SWH, Radio TEV, Relax.FM, RETRO FM,  Star FM, SWH +, SWH Gold, SWH Rock, TOP Radio, XO FM.

Par pētījumu

Pētījumu kompānija Kantar  radio auditoriju mēra ar nākamajā dienā veikto radio auditorijas mērījumu Day After Recall jeb DAR metodi. DAR metode nozīmē to, ka Kantar intervētāji zvana uz datora nejauši ģenerētiem telefona numuriem, lai Latvijas iedzīvotājiem vecumā no 16 līdz 74 gadiem uzdotu jautājumu par to, kā viņi ir pavadījuši iepriekšējo dienu – kur viņi ir bijuši un kādas radio stacijas dažādos dienas laikos ir dzirdējuši. Vienlaikus tiek izsūtītās arī aptaujas internetā ar identiskiem jautājumiem.

Pēc radio auditorijas mērījumu Day After Recall jeb DAR metodes nedēļas sasniedzamība (reach) tiek modelēta, balstoties uz respondentu atbildēm par radio klausīšanos nedēļas laikā.

2020.rudens un 2021.ziemas perioda radio auditorijas DAR pētījums norisinājās no 2020.gada 1.septembra līdz 2021.gada 28.februārim. No kopējās 4501 aptaujāto izlases  71,2% jeb 3206 respondenti tika aptaujāti ar telefona interviju metodi un 28,8% jeb 1295 respondenti piedalījās aptaujā internetā. Pielietotā kombinētā izlases metode nodrošina rezultātu reprezentativitāti, kas atspoguļo visu 1,5 miljonu Latvijas iedzīvotāju vecumā no 16 līdz 74 gadiem.

Par Kantar

Kantar ir viena no pasaules lielākajām pētījumu kompānijām ar ekspertiem vairāk nekā 90 pasaules valstīs. Kantar grupa ir viena no pasaules vadošajām datu, atziņu un konsultāciju kompānijām. Kantar Latvijā ir pētījumu kompānija ar vairāk nekā 25 gadu pieredzi, kas veic tirgus, sabiedriskās domas un mediju izpēti un sniedz ieteikumus mūsu klientu biznesa izaugsmei. Mēs uzņēmumiem nodrošinām vērtīgas atziņas nozīmīgu lēmumu pieņemšanai un izaugsmes veicināšanai. Ar zināšanām par inovācijām, zīmolu un komunikāciju, pircēju aktivizēšanu un patērētāju attiecībām mēs palīdzam mūsu klientiem identificēt, optimizēt un aktivizēt vērtīgos mirkļus ar patiesu ietekmi uz viņu biznesa attīstību.