Visiecienītākās tirdzniecības vietas ir Rimi un Rīgas centrāltirgus
TNS Baltijas Datu nama veiktais jaunākais pētījums par konkurences situāciju mazumtirdzniecībā liecina, ka visvairāk zināmās tirdzniecības vietas ar vislielāko pircēju skaitu Rīgas pilsētā ir Rimi veikalu tīkls un Rīgas Centrāltirgus.

Rīgas iedzīvotāji veic ikdienas iepirkumus vidēji 4,7 reizes nedēļā, t.i, gandrīz katru nedēļas dienu tiek izdarīts kāds pirkums. Darba dienās pārtikas produkti un pirmās nepieciešamības preces tiek pirktas dzīvesvietas tuvumā, bet nedēļas nogalēs cilvēki iepirkties dodas uz attālākām tirdzniecības vietām.

Pēc pircēju tipoloģijas vairāk kā puse Rīgas iedzīvotāju pieder pircēju grupai, kas ir jūtīga pret cenām un izvēlas lētākās tirdzniecības vietas vai lētākās preču markas. Lielākā daļa patērētāju savus pirkumus ieplāno un izvēli neizdara mirkļa iespaidā.

Rīgas mazumtirdzniecības ainai raksturīgs lielveikalu pircēju pārsvars pār citu iepirkšanās vietu pircējiem. Hipermārketu un lielveikalu tirgus daļa galveno iepirkšanās vietu vidū 2001. gada rudenī sastādīja 48 %, savukārt tirgu – 28 %. Tirgū lielākoties iepērkas cilvēki ar zemu ienākumu līmeni un gados vecāki cilvēki. Galvenie iemesli šādai iepirkšanās vietas izvēlei ir pieradums un izdevīgākas cenas.

Norvēģu veikalu tīklam Rimi ir visaugstākais atpazīstamības līmenis un tā veikali ir visvairāk apmeklētās iepirkšanās vietas Rīgā. Salīdzinot ar vietējiem veikalu tīkliem – Neldu un Mego, Rimi Rīgā ieņem vadošās pozīcijas pēc tirdzniecības vietu skaita, veikalu izvietojuma, kā arī pēc pircēju pozitīvā vērtējuma. Nākamā populārākā iepirkšanās vieta pēc Rimi veikalu tīkla ir Rīgas Centrāltirgus .

31.01.2002

Ilva Pudule
Tālrunis: 67096300
E-pasts: ilva.pudule@tns.lv