TNS BMF ir apkopojusi Latvijas hokeja izlases spēļu translāciju skatīšanos kanālā TV3 mājas apstākļos. Kaut vienu no septiņām Latvijas izlases spēlēm ir redzējuši 66,7 %, jeb nedaudz vairāk kā 1,5 miljoni Latvijas iedzīvotāju vecumā virs 4 gadiem, kas ir par 6 % vairāk nekā pagājušogad (2003.g.), kad Latvijas izlase Pasaules hokeja čempionātā aizvadīja tikai sešas spēles, un vismaz vienu spēli mājas TV ekrānā redzēja 60,1 % Latvijas iedzīvotāju vecumā virs 4 gadiem.

Šogad spēli ar Kanādu kopumā redzēja 582,7 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju vecumā virs 4 gadiem, bet spēli ar Šveici – 523,5 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju vecumā virs 4 gadiem. Vidēji gandrīz puse tābrīža TV skatītāju – 48,9 %, ir vērojuši Latvijas izlases spēli ar Austrijas izlasi, kam bija izšķiroša nozīme Latvijas izlases iekļūšanai labāko komandu astotniekā. Savukārt Latvijas izlases spēli ceturtdaļfinālā ar Zviedrijas valsts vienību ir vērojuši vidēji 47,5 % tā brīža TV skatītāju.

Vidēji 14,2 %, jeb 319,8 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju vecumā virs 4 gadiem ir vērojuši Latvijas izlases spēļu tiešraides kanālā TV3 mājas apstākļos. Hokejs Latvijā ir nacionālais lepnums, par to liecina fakts, ka no visiem spēļu skatītājiem 84,5 % ir bijusi latviešu auditorija un tikai 15,5 % cittautiešu.

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī 2004. gada Pasaules čempionāta hokeja laikā, interesi par Latvijas izlases aizvadītajām spēlēm varēja vērot abu dzimumu auditorijā un šogad spēles skatīju vidējā auditorija sadalījās sekojoši – 44,7 % sieviešu un 55,3 % vīriešu, liecina TNS BMF veiktā pētījuma dati.

Kontaktinformācija:
Mārtiņš Traubergs,
TNS BMF
Tālrunis: 7096303
E-pasts: martins.traubergs@tns.lv