TNS BMF sadarbībā ar TNS Emor Igaunijā un TNS Gallup Lietuvā ir apkopojusi konkursa “Jaunais vilnis” skatīšanos mājas TV ekrānos Baltijas valstīs. Populārās mūzikas jauno izpildītāju konkursā “Jaunais vilnis”, kas no 28. jūlija līdz 1. augustam notika Jūrmalā, triumfēja Latvijas grupa “Cosmos”, kuras sniegumu konkursa trijās kārtās žūrija novērtēja ar 204 punktiem. Kaimiņu valsti Igauniju pārstāvēja Maarija, kura kopvērtējumā ieguva 181 punktu, bet Lietuvas pārstāvei Lanai Švilpei konkursa trijās kārtās  izdevās  savākt 171 punktu.

Konkursa piecus vakara koncertus, kurus Latvijā pārraidīja kanāli LTV7 un PBK, ir redzējuši 67,5 % jeb 1 miljons 522 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par 4 gadiem. Kaimiņu valstīs šo koncertu pārraidīja Pirmais Baltijas Kanāls un Igaunijā to ir redzējuši 26,2 % jeb 342 tūkstoši Igaunijas iedzīvotāju, kas vecāki par 4 gadiem, savukārt Lietuvā 16,9 % jeb 564 tūkstoši Lietuvas iedzīvotāju, kas vecāki par 4 gadiem.

Noslēguma koncertu Latvijā ir vērojuši vidēji 28,5 % tā brīža TV skatītāju, savukārt Igaunijā un Lietuvā attiecīgi 14,5 % un 8,1 % tā brīža TV skatītāju, liecina TNS BMF, TNS Emor un TNS Gallup veikto pētījumu dati.

Kontaktinformācija:
Mārtiņš Traubergs,
TNS BMF
Tālrunis: 7096303
E-pasts: martins.traubergs@tns.lv