Eiropas Komisija ir izvēlējusies TNS, pasaules līderi tirgus informācijas analīzes un pētījumu veikšanā, veikt Standard Eurobarameter – lielāko šāda veida pētījumu pasaulē.

Līguma ietvaros, kas ilgs četrus gadus, TNS pētīs sabiedrības viedokli par sociāla rakstura, ekonomiskiem un politiskiem jautājumiem 33 valstīs, tai skaitā Eiropas Savienības esošajās dalībvalstīs un kandidātvalstīs. TNS filiāle Briselē, EOS Gallup Europe, būs projektu koordinējošais uzņēmums. Latvijā TNS grupu pārstāv TNS Baltijas Datu nams.

Standard Eurobarameter, kas tiek veikts jau 30 gadus, pēta Eiropas sabiedrības attieksmi pret jautājumiem, kas saistīti ar Eiropas Savienību un tajā notiekošajiem sociāli – politiskajiem un ekonomiskajiem procesiem. Pētījums aptver tādus jautājumus kā ES paplašināšanās, eiro, Eiropas Konstitūcijas iespējamība un vienotas ārpolitikas īstenošanu.

Komentējot uzvaru konkursā par Standard Eurobarameter veikšanu, Marita Carballo, TNS Sociālo pētījumu un aptauju departamenta vadītāja, uzsver: “Eiropas Komisijas lēmums piešķirt TNS šo svarīgo projektu, ir apliecinājums mūsu būtiskajai pieredzei un kompetences līmenim sabiedriskās domas izpētē un analīzē visas kompānijas darbā. Tā liecina arī par mūsu uzņēmuma spēcīgo globālo tīklu, kā arī par TNS grupas iestrādēm, koordinējot nepārtrauktus daudznacionālus pētījumus, kā arī par mūsu spējām sniegt datus un analīzi ar mūsu tīkla portāla sistēmas, TNS Info, starpniecību. Šis prestižais projekts nostiprinās TNS, kā vienas no pasaules vadošajām sociālo pētījumu un aptauju organizācijām, pozīcijas.”

TNS Baltijas Datu nams projektu direktore Ilva Pudule pauda: „Mēs, TNS Baltijas Datu nams, esam gan pagodināti, gan arī priecīgi Latvijā veikt šo nozīmīgo pētījumu. Pēdējo pāris gadu laikā mums ir bijusi intensīva sadarbība ar TNS grupas uzņēmumiem, to skaitā ar EOS Gallup Europe, un Standard Eurobarameter ilggadējais pētījums vēl vairāk stiprinās TNS grupas vienotību, vienlaicīgi sekmējot ātru un kvalitatīvu sabiedriskās domas pētījumu veikšanu Latvijā.”

Kontaktinformācija:
Ilva Pudule
TNS Baltijas Datu Nams
Tālrunis: 7096300
E-pasts: ilva.pudule@tns.lv