TNS BMF ir apkopojusi televīzijas kanālu auditorijas rādītājus par šī gada 7. maiju, kad Latvijā oficiālā vizītē viesojās ASV prezidents Džordžs Bušs un Latvijas hokeja izlase aizvadīja ceturto Pasaules hokeja čempionāta spēli ar Ukrainas valstsvienību.

LTV1 kanāla 7. maija programmas, kurās tika atspoguļota Džordža Buša oficiālā vizīte Latvijā, kopā vēroja 31 % jeb 694 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par 4 gadiem. Vislielāko skatītāju uzmanību piesaistīja LTV1 kanāla rīta pārraide, kad tika translēta ASV prezidenta Džordža Buša un pirmās lēdijas Loras Bušas svinīgā sagaidīšanas ceremonija pie Rīgas pils un ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa. Šo pārraidi LTV1 kanālā vēroja vidēji 10,3 % jeb 230 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par 4 gadiem un tie bija 51,8 % no visiem tā brīža TV vērotājiem.

Džordža Buša vizītes oficiālo uzrunu Mazajā Ģildē, kura sākās ap pulksten 17:00 un ilga nepilnu stundu, kanālā LTV1 vēroja vidēji 8,1 % jeb 181 tūkstotis Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par 4 gadiem. Kanālā LNT šo uzrunu vēroja vidēji 1,5 % jeb 34 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par 4 gadiem.

Šajā pašā laikā, ap pulksten 17:00, kanālā TV3 sākās Pasaules hokeja meistarsacīkšu spēles tiešā translācija starp Latvijas un Ukrainas izlasēm. Šo spēli vidēji vēroja 13,6 % jeb 304 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par 4 gadiem, kas bija 43,4 % no visiem tā brīža TV vērotājiem, liecina TNS BMF veiktā pētījuma dati.

Kontaktinformācija:
Mārtiņš Traubergs,
TNS BMF
Tālrunis: 7096303
E-pasts: martins.traubergs@tns.lv