Mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra TNS Latvia ir apkopojusi 2005. gada septembra (05.09.2005. – 02.10.2005.) TV kanālu auditorijas rādītājus. Starp visiem Latvijas iedzīvotājiem, kas vecāki par 4 gadiem, populārākais ir bijis kanāls LNT , kura vērošanai TV skatītāji ir veltījuši vidēji 21,6 % no kopējā TV skatīšanās laika. Kanālam LNT seko kanāls TV3 ar 17,1 %, kanāls LTV1 ar 12,9 % un kanāls PBK ar 10,9 %. Kanāla LTV7 vērošanai skatītāji ir veltījuši vidēji 4,6 %, kanāla 3+ – 3,4 %, bet savukārt kanāla TV5 Rīga vērošanai tie ir veltījuši 2,9 % no visa TV skatīšanās laika. Citu kanālu vērošanai tika veltīti 24,8 %, savukārt Video un DVD vērošanai 1,7 % no visa TV skatīšanās laika.

TNS Latvia TV auditorijas pētījuma projekta vadītājs Mārtiņš Traubergs norāda, ka, neskatoties uz TV kanālu jauno sezonu uzsākšanu, būtiskas izmaiņas kanālu skatīšanās laika dāļās nav notikušas.

Latviešu tautības auditorija, salīdzinot ar kopējo auditoriju, septembrī vairāk laika ir veltījuši kanālu LNT, TV3, LTV1, LTV7 un TV5 Rīga vērošanai, savukārt cittautiešu auditorija vairāk laika ir veltījuši kanālu PBK un 3+ vērošanai, kā arī Citu kanālu un Video un DVD vērošanai.

 

Septembrī populārākā programma starp visiem kanāliem ir bijusi LNT programma Estonijas bojāeja – izmeklēšana turpinās , kuru skatījušies vidēji 15,1 %, jeb 338,4 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par 4 gadiem. Tai seko kanāla LTV1 Panorāmas ziņu bloks un raidījums de facto , kurus vērojuši attiecīgi 14,3 %, jeb 320,2 tūkstoši un 13,0 %, jeb 291,7 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par 4 gadiem.

Skatītākās filmas septembra mēnesī ir bijušas kanāla TV3 rādītās Bēthovens 5 un Ātrs un bez žēlastības , kuras vērojuši attiecīgi vidēji 9,4 % un 9,2 % Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par 4 gadiem. Tām seko LNT rādītā filma Galvu virs ūdens , kuru vērojuši vidēji 8,9 %, savukārt septembra mēneša filmu TOP 10 noslēdz kanāla LTV1 rādītā filma Cīrulīši , kuru vidēji vērojuši 7,3 %, jeb 164,1 tūkstotis Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par 4 gadiem.

Reitings  %  – vidējais raidījuma skatītāju skaits procentos
Reitings ‘000  – vidējais raidījuma skatītāju skaits tūkstošos
Share  %  – vidējais raidījuma skatītāju skaits attiecībā pret visiem TV skatītājiem

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir pilna servisa mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, prese, internets) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Informāciju sagatavoja

Santa Tima
TNS Latvia
Mārketinga direktore
t  7096300
e santa.tima @tns.lv