Aptuveni katrs otrais Latvijas iedzīvotājs (48 %) vecumā no 15 līdz 74 gadiem ir apņēmies jaunajā gadā kaut ko mainīt savā dzīvē. Šādu iezīmi rāda TNS Latvia šā gada decembra beigās veiktais Latvijas iedzīvotāju pētījums. Vairāk kā trešā daļa iedzīvotāju 2006.gadā neplāno neko mainīt savā dzīvē (37 %) un aptuveni katrs desmitais iedzīvotājs vēl nebija ticis skaidrībā, vai apņemsies kaut ko mainīt (15 %).

   1.zīm. Apņemšanās kaut ko mainīt 2006.gadā

Kaut ko mainīt sava dzīvē jaunajā gadā salīdzinoši biežāk ir apņēmušies jaunieši un iedzīvotāji ekonomiski visaktīvākajā vecuma grupā (vecumā no 15 līdz 34 gadiem), latviešu valodā runājošie, iedzīvotāji ar zemiem ģimenes ienākumiem (ienākumi uz vienu cilvēku ģimenē līdz Ls 50 mēnesī) un arī iedzīvotāji ar augstiem ģimenes ienākumiem (ar ienākumiem uz vienu ģimenes locekli Ls 150 un vairāk mēnesī), tāpat tie biežāk ir Vidzemes un Zemgales reģionā dzīvojošie. Savukārt visu atstāt pa vecam un neko nemainīt salīdzinoši biežāk plāno vecākā gada gājuma cilvēki (vecumā no 50 līdz 74 gadiem), krievu valodā runājošie, iedzīvotāji ar vidējiem ģimenes ienākumiem (ienākumi uz vienu ģimenes locekli no Ls 50 līdz Ls 150 mēnesī), kā arī Latgales iedzīvotāji. 


Visbiežāk iedzīvotāji apņemas izglītoties

Visbiežāk iedzīvotāji 2006.gadā ir apņēmušies mācīties (16 %) – uzlabot zināšanas, paaugstināt kvalifikāciju, apgūt svešvalodas utml., kā arī iegādāties vai labiekārtot mājokli (14 %). Mācīties salīdzinoši biezāk ir apņēmusies jaunieši (vecumā no 15 līdz 24 gadiem), latviešu valodā runājošie, iedzīvotāji ar pamata izglītību, iedzīvotāji ar zemiem ģimenes ienākumiem (ienākumi uz vienu ģimenes locekli līdz Ls 50 mēnesī), kā arī laucinieki un Vidzemes un Kurzemes reģionā dzīvojošie. Savukārt iegādāties vai labiekārtot mājokli salīdzinošie biežāk ir apņēmušās sievietes, iedzīvotāji vecumā no 35 līdz 64 gadiem, respondenti ar vidējo speciālo izglītību, ar vidējiem ģimenes ienākumiem (ienākumi uz vienu cilvēku ģimenē no Ls 51 līdz Ls 100), kā arī pilsētās (izņemot Rīgu) un Kurzemes un Latgales reģionā dzīvojošie.

 2.zīm. Plānotā apņemšanās

Tāpat salīdzinoši bieži cilvēki ir apņēmušies 2006.gadā nomainīt darbu, kļūt labākiem, vairāk labāk strādāt, labāk censties, nopelnīt vairāk naudas, kā arī uzlabot veselību vai dzīves apstākļus sev apkārt.

Par aptauju

Aptauju mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra TNS Latvia veica 2005. gadā no 19. līdz 25. decembrim, aptaujājot 500 Latvijas iedzīvotājus (vecumā no 15 līdz 74 gadiem) visā Latvijā.

Kontaktinformācija:
Ilze Broka
TNS Latvia
Sabiedrisko attiecību koordinatore
t 7096300
e ilze.broka@tns.lv