TNS Latvia apkopojusi decembra reklāmas tirgus rezultātus. Kopējie reklāmas apjomi arī šajā mēnesī turpināja pieaugt.

Pēc reklāmas laukuma kvadrātcentimetros presē tie palielinājušies par 2 % salīdzinot ar novembri (attiecīgi decembrī bija 2,53 miljoni cm², bet novembrī – 2,49 miljoni cm²).

Savukārt televīzijā reklāmas apjoms pēc reklāmas laika sekundēs samazinājies par 2 %, salīdzinot ar novembri (decembrī – 2,09 miljoni sekundes, bet novembrī – 2,13 miljoni).

TNS Latvia projektu vadītāja Inese Vēvere prognozē, ka janvārī reklāmas apjomu kritumu  varēs vērot arī pārējos medijos, kā tas bijis iepriekšējos gados pēc aktīvām novembra un decembra pirmssvētku un svētku reklāmas kampaņām.

Piecas lielākās (pēc bruto reklāmas apjoma latos) nozares decembrī – Sakari, elektronika, datortehnika; Kosmētika, higiēna; Mājsaimniecības preces; Mediji, izdevējiestādes; Bizness, finansu pakalpojumi, nekustamais īpašums.


Televīzijas reklāmas gadījumu skaits decembrī sasniedza 86 414 reklāmas, kas, salīdzinot ar pagājušā gada decembri, ir par 6 % vairāk (2004.g. – 81 742). Savukārt presē bijuši 15 372 reklāmas gadījumi, kas ir par 2 % mazāk nekā 2004.gada decembrī (15 715 reklāmas gadījumi).

Kontaktinformācija:
Ilze Broka
TNS Latvia
sabiedrisko attiecību speciāliste
t 7096303
e ilze.broka@tns.lv