Mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra TNS Latvia ir apkopojusi Ziemas Olimpisko spēļu translāciju skatīšanos mājas TV ekrānos. Kādu no pārraidēm kanālos LTV7 un LTV1 ir redzējuši 83,4 % jeb 1 miljons 855,5 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par 4 gadiem.

Ziemas Olimpisko spēļu Atklāšanas ceremonijas tiešraidi no Turīnas kanālā LTV1 mājas zilajos TV ekrānos kopā vēroja 34,1 % jeb 758,8 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par 4 gadiem, savukārt Noslēguma ceremonijas tiešraidi kanālos LTV1 un LTV7 kopā vērojuši 34,2 % jeb 762 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par 4 gadiem.

Ziemas Olimpisko spēļu translāciju TOP pirmajā vietā ierindojas jau minētā Ziemas Olimpisko spēļu Atklāšanas ceremonijas tiešraide kanālā LTV1, kuru mājas TV ekrānos vērojuši vidēji 18 % jeb 400,3 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par 4 gadiem.

Vispopulārākais starp sporta veidiem ir bijis hokejs. TOP otrajā vietā ierindojas Latvijas un ASV izlašu spēle, kuru vērojuši vidēji 16,6 % jeb 368,9 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par 4 gadiem. Otra populārākā ir bijusi Latvijas un Krievijas izlašu spēle, kuru vērojuši vidēji 15,4 % jeb 342,7 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par 4 gadiem. Latvijas un Slovākijas valstsvienību spēli vidēji vērojuši 14,1 % jeb 314,4 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par 4 gadiem.

Ziemas Olimpisko spēļu translāciju TOP 20 ierindojas arī citas hokeja spēles, kamaniņu sports vīriešiem, biatlons vīriešiem, kamaniņu sports sievietēm, skeletons vīriešiem, slēpošana vīriešiem, bobslejs vīriešiem un biatlons sievietēm.

Ziemas Olimpisku spēļu apbalvošanas ceremonijas tiešraide ir ierindojusies TOP 19 vietā un to vērojuši vidēji 5,2 % jeb 116,4 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par 4 gadiem.

Reitings  % – vidējais raidījuma skatītāju skaits procentos

Reitings ‘000 – vidējais raidījuma skatītāju skaits tūkstošos

Share  % – vidējais raidījuma skatītāju skaits attiecībā pret visiem TV skatītājiem

Kontaktinformācija:
Ilze Broka
TNS Latvia
sabiedrisko attiecību koordinatore
t 7096300
e ilze.broka@tns.lv