Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju vecuma grupā no 15 līdz 74 gadiem sekos līdzi Pasaules hokeja čempionāta norisēm Latvijā. Šādus datus uzrāda TNS Latvia 2006.gada aprīļa beigās veiktais pētījums.

Pasaules hokeja čempionāts – gada sporta notikums Latvijā

Absolūtais vairākums Latvijas iedzīvotāju vecuma grupā no 15 līdz 74 gadiem augstu vērtē Pasaules hokeja čempionāta norisi Latvijā (90 %) – 2/3 no tiem piekrīt apgalvojumam, ka Pasaules hokeja čempionāts ir gada sporta notikums Latvijā (61 %), un trešdaļa uzskata, ka tās ir nozīmīgas sacensības (29 %). Tikai 3 % respondentu šo pasaules hokeja čempionātu uzskata par nenozīmīgām sporta sacensībām vai pat par apgrūtinājumu Latvijai.      

           1. zīm. Attieksme pret Pasaules hokeja čempionātu LatvijāRespondenti, kuri Pasaules hokeja čempionātu Latvijā uzskata par gada sporta notikumu vai par nozīmīgām sporta sacensībām, galvenokārt ir latvieši, jaunieši (vecumā no 15 līdz 24 gadiem) vai vidējā gada gājuma cilvēki jeb „Rīgas Dinamo” paaudze (vecumā no 35 līdz 44 gadiem), uzņēmēji, pašnodarbinātie, studenti, skolnieki, mājsaimnieces, bērnu kopšanas atvaļinājumā esošie respondenti, kā arī aptaujātie no lielām ģimenēm (ar 5 un vairāk cilvēkiem), respondenti ar personīgajiem ienākumiem līdz 70 LVL mēnesī un pilsētās (izņemot Rīgu) dzīvojošie.

Latvijas iedzīvotāji sekos līdzi hokejam

Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju (84 %) sekos līdzi Pasaules hokeja čempionāta norisēm Latvijā. Aptuveni katrs astotais respondents nesekos līdzi Pasaules hokeja čempionāta norisēm, bet 2 % respondentu nav tikuši skaidrībā, vai sekos vai nesekos līdzi šim notikumam.

           2. zīm. Interese par Pasaules hokeja čempionāta norisēm Latvijā

Visbiežāk hokeju skatīsies pa TV

Gandrīz visi aptaujātie, kuri sekos līdzi Pasaules hokeja čempionātam, vismaz kādu spēli noskatīsies televīzijā (91 %). Tāpat lielākā daļa hokeja interesentu sekos līdzi informācijai par čempionāta norisi plašsaziņu līdzekļos (TV ziņas un citi raidījumi (izņemot spēļu translācijas), radio, prese, internets) (64 %). Aptuveni katrs piektais aptaujātais, kurš plāno sekot līdzi Pasaules hokeja čempionāta norisēm, skatīsies spēles krogā vai citā sabiedriskā vietā uz lielā ekrāna (19 %). Un gandrīz katrs desmitais aptaujātais plāno apmeklēt spēles klātienē (9 %).

               3.zīm. Veids, kādā tiks sekots līdz Pasaules hokeja čempionāta norisei Latvijā

Latvijas iedzīvotāju favorīti – Zviedrija, Kanāda, Latvija, Čehija un Krievija

Latvijas sabiedrībā nav vienota favorīta uz uzvaru Pasaules čempionātā Rīgā. Visbiežāk respondenti par potenciālajiem uzvarētājiem nosaukuši Zviedrijas izlasi (15 %), turpat blakus arī hokeja dzimtenes pārstāvjus Kanādas izlasi (12 %). Latvijas iedzīvotāji ir optimisti un Latvijas izlases (11 %) iespējas uzvarēt Pasaules čempionātā tiek vērtētas apmēram tik pat augstu kā Kanādas izlases un Čehijas izlases iespējas (10 %). Tāpat Latvijas iedzīvotāji ir novērtējuši arī Krievijas izlasi – 8 % no respondentu uzskata, ka tieši šī izlase uzvarēs Rīgā.

           4.zīm. Prognozētais šī gada Pasaules hokeja čempionāta uzvarētāji

Latvija tic – mūsējie būs ceturtdaļfinālā

Lielākā daļa aptaujāto, kuri sekos līdzi Pasaules čempionāta norisēm, tic, ka Latvija spēlēs ceturtdaļfinālā (63 %). Aptuveni katrs piektais respondents uzskata, ka Latvijas izlasei savas mājās sienas un fani palīdzēs un Rīgas čempionātā Latvija būs medaļniece (21 %). Aptuveni tik pat daudz respondentu uzskata, ka Latvija ieņems tradicionālās vietas no 9. līdz 12. un saglabās vietu A grupā arī uz nākamo gadu (19 %). Un tikai 5 % respondentu ir pesimisti un uzskata, ka Latvijai līdzīgi kā citām valstīm, kas savās mājās uzņem Pasaules hokeja čempionātu, klāsies ļoti grūti un nāksies cīnīties par vietas saglabāšanu A grupā.

     5.zīm. Prognozētā Latvijas izlases izcīnītā vieta šī gada Pasaules čempionāta hokejā

Par aptauju

Aptauju mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra TNS Latvia veica laikā no 2006.gada 26.aprīļa līdz 1. maijam, visā Latvijā aptaujājot 500 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

Kontakti.

Ilze Broka
TNS Latvia
sabiedrisko attiecību koordinatore
t 7096300
e ilze.broka@tns.lv