2006. gada 26. maijs, Londona. TNS veiktais uzņēmumu reputācijas* pētījums ierindojis Nokia pirmajā vietā starp 21 uzņēmumu, kas nodarbojas ar plaša patēriņa produktu un pakalpojumu tirdzniecību. Vērtējot uzņēmumus pēc trīs kritērijiem – uzņēmējdarbības panākumi, uzticamība un produktu/pakalpojumu kvalitāte – gandrīz 50 % patērētāju zīmolam Nokia devuši augstu vērtējumu.

Pētījumā tika aptaujāti 2000 Lielbritānijas iedzīvotāju, noskaidrojot viņu domas par finanšu, mazumtirdzniecības, tehnoloģiju un enerģētikas sektoru lielāko uzņēmumu korporatīvo reputāciju. Aiz Nokia otrajā vietā ierindots Google , trešajā un ceturtajā – attiecīgi John Lewis un Asda . Marks & Spencer un Tesco abi ieņem piekto vietu.

Citi būtiskākie atklājumi ir šādi:

■ No 21 pētījumā iekļautajiem uzņēmumiem Marks & Spencer , Asda un Nokia tiek uzskatīti par trim visuzticamākajiem uzņēmumiem. 64 % patērētāju uzskata Marks & Spencer par zīmolu, kam var “noteikti” un “visdrīzāk” uzticēties ilgtermiņā. Otrajā un trešajā vietā atrodas Asda (to, ka šim uzņēmumam var “noteikti” vai “visdrīzāk” uzticēties, uzskata 56 % patērētāju) un Nokia (52 %).

■ Tesco , Nokia un Google tiek uzskatīti par visveiksmīgākajiem zīmoliem. 56 % Lielbritānijas iedzīvotāju piedēvējuši Tesco “izcilus” vai “ļoti labus” finansiālus panākumus. Daudz neatpaliek Nokia , par kuru tā domā 52 % iedzīvotāju, un Google , kurai “izcilus” vai “ļoti labus” finansiālus panākumus piedēvējuši 49 % iedzīvotāju.

■ M&S tiek uzskatīts par uzņēmumu, kas patērētājiem piedāvā vislabākās kvalitātes produktus vai pakalpojumus – 47 % iedzīvotāju domā, ka šī zīmola produkti vai pakalpojumi ir “izcili” vai “ļoti labi”. Otro un trešo vietu ieņēmuši attiecīgi Google (44 %) un Nokia (43 %).

■ Uzņēmumiem no mazumtirdzniecības sektora tiek piedēvēta vislabākā uzņēmumu reputācija starp četriem aptaujā iesaistītajiem uzņēmumu sektoriem – 37 % respondentu uzskata mazumtirdzniecības uzņēmumu vispārējo reputāciju par “izcilu” vai “ļoti labu”.

■ Salīdzinājumam – 25 % uzskata, ka tehnoloģijas sektora uzņēmumiem ir “izcila” vai “ļoti laba” reputācija, un tikai pēc 17 % iedzīvotāju domām šādā līmenī ir komercbanku reputācija.

■ Enerģētikas uzņēmumiem klājas visbēdīgāk – no četriem uzņēmumu sektoriem enerģētikas sektora uzņēmumu vispārējo reputāciju pozitīvi vērtē tikai 9 % cilvēku.

* Katra uzņēmuma reputācija tika noteikta, vērtējot iedzīvotāju viedokļus pēc pieciem dažādiem reputācijas kritērijiem – uzņēmuma uzticamība, iedzīvotāju izvēle par labu konkrēta uzņēmuma produktiem un pakalpojumiem, uzņēmējdarbības panākumi, produktu vai pakalpojumu kvalitāte un uzņēmuma vispārējā reputācija

Pētījums tika veikts 2006. gada martā un aprīlī, izmantojot TNS Omnimas , iknedēļas aptaujas, kas ietvēra 2000 sarunu ar vismaz 16 gadus veciem Lielbritānijas iedzīvotājiem. Pētījumu izstrādāja TNS UK Custom Stakeholder Management nodaļa ar mērķi izvērtēt 21 uzņēmuma reputāciju.

Pētījumā iekļautie zīmoli:

Barclays, BT, Asda, British Gas, HSBC, Google, John Lewis, EDF Energy, Lloyds TSB, Nokia, M&S, npower, Nationwide, O2, Starbucks, Powergen, Natwest, Orange, Tesco, Scottish Power, Vodafone.

Visu ziņu lasiet šeit