Lai arī bieži vien tiek atzīmēts, ka Latvijā iedzīvotāji sociāli-ekonomiskā ziņā jūtas nomākti (neapmierināti ar esošo situāciju), jāatzīmē, ka kopumā absolūtais vairākums Latvijas iedzīvotāju ne vien jūtas laimīgi, ka dzīvo Latvijā, bet ir arī apmierināti ar savu personīgo un profesionālo dzīvi. 87  % Latvijas pilsoņu jūtas laimīgi, ka dzīvo tieši šajā valstī. Šādus datus uzrāda Eurobarometer pētījums, ko veic Eiropas Komisija sadarbībā ar TNS Opinion . Latvijā šo pētījumu veic TNS Latvia .

Lai gan, vērtējot savu ģimenes dzīvi un situāciju ar pašreizējo darbu, Latvijas pilsoņi, salīdzinot ar Eiropas Savienības pilsoņiem, ir pesimistiskāk noskaņoti, kopumā tomēr lielākā daļa Latvijas pilsoņu ir apmierināti gan ar savu ģimenes dzīvi, gan arī ar pašreizējo darbu – attiecīgi 78  % pilsoņu un 77  % strādājošo pilsoņu.

Aplūkojot Latvijas pilsoņu apmierinātību ar savu personīgo un profesionālo dzīvi dažādās sociāli-demogrāfiskajās grupās, būtiskas atšķirības nav vērojamas. Nedaudz pozitīvāk savu dzīvi Latvijā vērtē pilsoņi virs 54 gadiem. 93  % šādu pilsoņu atzīst, ka jūtas laimīgi, ka dzīvo Latvijā. Latgalē dzīvojošo pilsoņu vidū salīdzinoši vairāk ir vērojams negatīvs noskaņojums – gandrīz piektā daļa pilsoņu (17  %) nejūtas laimīgi, ka dzīvo Latvijā.

Ar savu ģimenes dzīvi vairāk ir apmierināti jaunieši vecumā no 15 līdz 24 gadiem un Rīgā dzīvojošie pilsoņi – attiecīgi 88  % un 82  % pilsoņu. Savukārt lielāka neapmierinātība ar savu ģimenes dzīvi vērojama Latvijas pilsoņu vidū vecumā virs 54 gadiem un arī Latgalē dzīvojošo pilsoņu vidū. Nedaudz vairāk kā ceturtā daļa (26  %-27  %) Latvijas pilsoņu vecumā virs 54 gadiem atzīst, ka nav apmierināti ar savu ģimenes dzīvi. Arī aptuveni ceturtā daļa (26  %) Latgalē dzīvojošo Latvijas pilsoņu ir neapmierināti ar savu ģimenes dzīvi.

Latgalē dzīvojošie Latvijas pilsoņi ir visvairāk neapmierināti arī ar savu darbu – gandrīz trešā daļa pilsoņu (27  %).

Pilnu rakstu lasiet šeit


Par aptauju

Aptauju mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra TNS Latvia veica no 2006. gada 24. februāra līdz 20.martam, aptaujājot 1016 Latvijas un citu Eiropas Savienības valstu pilsoņus vecumā no 15 līdz 74 gadiem, kas pastāvīgi dzīvo Latvijā un spēj sazināties latviešu vai krievu valodā. Aptaujas dati salīdzināti ar pārējiem saskaņotajiem Eurobarometer pētījumiem, kas tika veikti citās Eiropas Savienības valstīs tajā paša laikā.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, radio, Interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem. TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Kontakti

Santa Tolka
TNS Latvia mārketinga direktore
t 7096300
e santa.tolka@tns.lv