Mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra TNS Latvia ir apkopojusi 2006. gada septembra (01/09/2006 – 30/09/2006) TV kanālu auditorijas.

Sākoties jaunajai TV sezonai, pārliecinoši populārākais kanāls septembrī ir bijis LNT . Tā vērošanai vidēji viens Latvijas iedzīvotājs, kas vecāks par 4 gadiem, ir veltījis vidēji 20,7 % no kopējā TV skatīšanās laika. Tuvākais konkurents TV3 atpaliek par 3 % un tā vidējā skatīšanās laika daļa septembrī ir bijusi 17,7 %. Ar pavisam nelielu skatīšanās laika daļas starpību seko kanāli LTV1 un PBK , attiecīgi 11 % un 10,4 %.

Kanālam LTV7 septembrī ir veltīti vidēji 4,6 % no kopējā TV skatīšanās laika, kanālam 3+ 3,9 %, kanālam TV5 Rīga 3,1 %, bet kanālam RenTV Baltija 2,2 %. Sākoties jaunajai TV sezonai, Latvijas iedzīvotājiem ir radusies vēl viena lieliska iespēja – vērot pašiem savu MTV! Tiesa gan, pagaidām tikai atsevišķos kabeļtīklos. Kā jau jaunienācējam, kanālam MTV Latvija pagaidām klājas ļoti grūti, tā skatīšanās laika daļa septembrī ir tikai 0,2 %.

Septembrī televizors dažādu pieslēdzamo Video ierīču vērošanai ir izmantots 1,4 % no kopējā TV skatīšanās laika, savukārt visu Citu kanālu vērošanai 24,9 %.

Par skatītāko pārraidi septembrī atkal ir kļuvusi LTV1 pārraide de facto , kuru vērojuši vidēji 13,3 %, jeb 295,1 tūkstotis Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par 4 gadiem. Lielu popularitāti ir guvusi arī kanālā TV3 demonstrētā filmas otrā daļa par briesmoni Šreku – Šreks 2 . To vērojuši vidēji 12,9 %, jeb 287,7 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par 4 gadiem. Tikai ar vienu tūkstoti vidējās auditorijas ceturtās vietas pārraidi Jāņa Streiča jubilejas koncerts , ko demonstrēja kanāls LNT , apsteidz tā paša kanāla sarūpētā dāvana 10 gadu jubilejā saviem skatītājiem: LNT 10 gadu jubilejas hidropirotehniskais uzvedums . To vērojuši vidēji 12,8 %, jeb 285,4 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par 4 gadiem, un tas parāda skatītāju uzticību populārākajam kanālam un apstiprina kanāla liktās cerības uz skatītāju.

TV sezonas pirmajā mēnesī kanāli ir izrādījuši tikai daļu no saviem sagatavotajiem pārsteigumiem skatītājiem un jau oktobrī kanāli turpina cīņu, piesakot viens otram karu ar jauniem pašmāju raidījumiem, seriāliem, filmām un citiem pārsteigumiem, komentē TNS Latvia TV Metru projekta vadītājs Mārtiņš Traubergs.

Kontakti

Laura Briča
Mārketinga vadītāja
t 7096300
e laura.brica@tns.lv