Mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūras TNS Latvia veiktā jaunākā interneta auditorijas pētījuma Nacionālais Mediju Pētījums: Internets, Rudens 2006 rezultāti liecina, ka internetu pēdējo sešu mēnešu laikā ir izmantojuši 44 % jeb 797 tūkstoši Latvijas iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 74 gadiem. 38 % jeb 693 tūkstoši iedzīvotāji internetu ir lietojuši regulāri – pēdējo 7 nedēļu laikā.

Interneta lietotāju skaits šī gada rudens periodā salīdzinot ar vasaras periodu ir saglabājies iepriekšējā līmenī. Salīdzinot ar 2005. gada rudeni, interneta lietotāju skaits 2006. gada rudenī ir palielinājies par 12 %. Salīdzinājumam 2005. gada rudens periodā internetu pēdējā pusgada laikā bija izmantojuši 32 % iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

Analizējot interneta lietotāju dinamiku gada laikā dažādās mērķa grupās, var secināt, ka visstraujāk interneta lietotāju skaits pieaudzis 15 līdz 19 gadu vecu jauniešu vidū, gada laikā palielinoties par 22 %. P ētījuma Nacionālais Mediju Pētījums: Internets, Rudens 2006  dati liecina, ka 93 % jauniešu vecumā no 15 līdz 19 gadiem pēdējo sešu mēnešu laikā ir izmantojuši internetu. Ievērojams Interneta lietotāju pieaugums pēdējā gada laikā ir vērojams arī Kurzemes (+18 %) un Latgales reģionā (+19 %).

Interneta lietotāju skaits ( %) dažādās mērķa grupās

2006. gada rudens periodā kaut vienu no 49 pētījuma iekļautiem Latvijas interneta medijiem vidēji dienā apmeklēja 32 % Latvijas iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

TNS Latvia preses un Interneta auditorijas pētījumu projektu vadītāja Elīna Krūze secina, ka apmeklētāko Interneta lapu Top 10 sarakstā nav notikušas nozīmīgas izmaiņas – salīdzinot ar 2006. gada vasaras periodu pirmais trijnieks rudens periodā ir saglabājies nemainīgs. Draugiem.lv vidēji dienā ir apmeklējuši 283 tūkst., Google – 281 tūkst., Inbox – 267 tūkst.

Apmeklētāko Interneta lapu TOP 10 pēc vienas dienas vidējās auditorijas (tūkstošos)

Par pētījumu

TNS Latvia Interneta auditorijas pētījumu Nacionālais Mediju Pētījums: Internets, Rudens 2006 veica no 2006.gada 7.augustam līdz 15.oktobrim. Ar tiešās datorizētās intervijas palīdzību (CAPI) visā Latvijā tika aptaujāti 1476 respondenti – Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

Par TNS Latvia 

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, radio, Interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija www.tns.lv

Kontakti

Laura Briča
Mārketinga vadītāja
t 7096300
e laura.brica@tns.lv