Aptuveni divas piektdaļas (40 %) Latvijas iedzīvotāju vecuma grupā no 15 līdz 74 gadiem sev mīļos cilvēkus iepriecina ar smaidu un labestību. Šādus datus uzrāda mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūras TNS Latvia 2007.gada janvāra beigās veiktais pētījums.

Mīļajiem cilvēkiem tiek smaidi, mīļums, uzmundrinājumi un arī dāvanas

Visbiežāk Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem sev mīļos cilvēkus iepriecina ar smaidiem, mīļumu un labestību (40 %). Savukārt aptuveni trešdaļa respondentu, lai iepriecinātu sev tuvos cilvēkus, dāvina dāvanas (33 %). Vēl cilvēki iepriecina ar pārsteigumu sagādāšanu (8 %), dāvina ziedus (6 %), palīdz sev mīļajiem cilvēkiem (5 %), kā arī pagatavo maltīti (4 %).

Ar smaidu un labestību salīdzinoši biežāk savus mīļos cilvēkus iepriecina sievietes, cittautieši, iedzīvotāji bez personiskajiem ienākumiem, skolnieki, studenti, mājsaimnieces, iedzīvotāji bērna kopšanas atvaļinājumā, respondenti ar augstāko izglītību, kā arī iedzīvotāji no ģimenēm, kurās ir 2 cilvēki un Latgales reģionā dzīvojošie. Savukārt ziedus biežāk dāvina vīrieši, latvieši, uzņēmēji, iedzīvotāji ar personīgajiem ienākumiem no 100 līdz 200 latiem, respondenti no ģimenēm ar 2 cilvēkiem, kā arī iedzīvotāji vecuma grupā no 55 līdz 74 gadiem un respondenti, kuri ir pensijā.

Uzticība – svarīgākais attiecībās starp vīrieti un sievieti

Pētījuma rezultāti rāda, ka ir trīs pamata vērtības, ko Latvijas iedzīvotāji uzskata par vissvarīgākajām attiecībās starp vīrieti un sievieti. Tās ir saticība (36 %), uzticība (32 %) un mīlestība (16 %).

Saticība salīdzinoši svarīgāka ir vecāka gada gājuma cilvēkiem (45 līdz 74 gadi), cittautiešiem, uzņēmējiem, pensionāriem un bezdarbniekiem. Savukārt uzticība kopumā svarīgāka ir jaunāka gada gājuma cilvēkiem (15 līdz 34 gadi), latviešiem, skolniekiem, studentiem, iedzīvotājiem ar zemiem personīgajiem ienākumiem (līdz 50 latiem mēnesī) un augstiem personiskajiem ienākumiem (virs 200 latiem mēnesī), kā arī respondentiem no ģimenēm ar 5 un vairāk cilvēkiem. Arī mīlestība svarīgāka ir jaunāka gada gājuma cilvēkiem (15 līdz 34 gadi), tāpat mīlestība salīdzinoši svarīgāka ir vīriešiem, skolniekiem, studentiem, mājsaimniecēm, iedzīvotājiem bez personīgajiem ienākumiem, iedzīvotājiem ar zemiem ģimenes ienākumiem (līdz 50 latiem mēnesī), respondentiem no ģimenēm ar 5 cilvēkiem,   kā arī respondentiem, kuri ir neprecējušies.

Mīļi vārdi, bērniņa piedzimšana un ziedi – jaukākās dāvanas

Kā norāda TNS Latvia projektu vadītājs Intars Āboms, tad vairāk nekā desmitajai daļai respondentu jaukākā dāvana, kuru viņš vai viņa ir saņēmis no sev mīļa cilvēka ir uzmanība, mīļi vārdi (13 %), bērna piedzimšana (12 %) vai ziedi (11 %). Tāpat, kā jaukākās jebkad saņemtās dāvanas, tiek minētas rotaslietas (9 %) un mīlestība, mīļums (7 %).

Vīrieši un iedzīvotāji vecumā no 55 līdz 74 gadiem visbiežāk kā jaukāko dāvanu ir minējuši uzmanību un mīļus vārdus. Bērna piedzimšana kā jaukākā dāvana visbiežāk ir iedzīvotājiem vecumā no 25 līdz 44 gadiem, precētajiem vai tiem, kuri dzīvo kopā ar partneri, kā arī iedzīvotājiem no ģimenēm, kurās ir 4 un vairāk cilvēki. Par ziediem salīdzinoši biežāk priecājas sievietes, vecāka gada gājuma cilvēki (45 līdz 74 gadi). Savukārt rotaslietas vairāk patīk sievietēm, jauniešiem (vecumā no 15 līdz 34 gadi), neprecētajiem.

Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju ir atzinušies mīlestībā

Vairākums respondentu ir teikuši, ka kādu mīl (79 %) – no tiem lielākā daļa mīlestībā atzinās nedēļas laikā pirms pētījuma veikšanas (31 %) vai pētījuma veikšanas dienā (28 %). Tomēr gandrīz katrs piektais respondents vai nu neatcerējās, kad pēdējo reizi kādam teicis, ka viņu mīl, vai nu nav atzinies mīlestībā, vai arī nevēlējās atbildēt uz šo jautājumu.

Par aptauju

Aptauju mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra TNS Latvia veica laikā no 2007.gada 24. līdz 30. janvārim, visā Latvijā aptaujājot 511 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, radio, Interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs.

Kontakti

Laura Briča
Mārketinga vadītāja
t 67096300
e laura.brica@tns.lv