Gandrīz piektā daļa (19 %) Latvijas iedzīvotāju, kuriem šogad ir atvaļinājums, bija ieplānojuši doties ceļojumā uz ārzemēm. Šādu iezīmi uzrāda mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūras TNS Latvia 2007.gada jūlijā veiktā Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem aptauja.

Ārzemju ceļojumos bariņā jautrāk

Tie Latvijas iedzīvotāji, kas šogad sava atvaļinājuma laikā ir plānojuši doties vai jau ir devušies ceļojumos uz ārzemēm, kā gala mērķi biežāk ir izvēlējušies Vāciju, Poliju, Turciju vai Slovākiju (katru no tām kā savu galamērķi nosaukusi apmēram desmitā daļa ceļotāju uz ārzemēm). Pie iecienītākajām atvaļinājuma pavadīšanas valstīm var minēt arī siltās zemes Itāliju un Grieķiju, kā arī kaimiņvalstis – Lietuvu un Krieviju.

Uz ārvalstīm iedzīvotāji atvaļinājumos dodas vienlīdz bieži draugu kompānijā, ar ģimenēm vai divatā ar draugu, draudzeni, sievu vai vīru – tā sacīt „bariņā jautrāk!”. Tomēr desmitā daļa atvaļinājuma pavadītāju ārzemēs izvēlas ceļot vieni paši.

Ceļojums grupā ar autobusu vai lidmašīnu ir izplatītākie transporta līdzekļi, kā nokļūt līdz iecerētajam gala mērķim ārzemēs. Nedaudz retāk, bet tāpat salīdzinoši izplatīti ceļošanas transporta līdzekļi ir auto un individuālais ceļojums ar lidmašīnu.

Naudas summa robežās no 200 līdz 300 latiem ir izplatītākā, ko atvaļinājuma pavadītāji ārzemēs ir ieplānojuši tērēt savam ārzemju ceļojumam. Nākamā izplatītākā naudas summa ir robežās no 100 līdz 200 latiem. Interesanti, ka katrs desmitais, kas plāno atvaļinājumu pavadīt ārzemēs, tam ir ieplānojis tērēt vairāk nekā 1000 latus.

Par aptauju

TNS Latvia Omnibuss: aptauju mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra TNS Latvia veica laikā no 2007.gada 19. līdz 25. jūlijam visā Latvijā aptaujājot 519 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 15 līdz 74 gadiem. Pētījuma izlase ir reprezentatīva visam Latvijas iedzīvotāju ģenerālajam kopumam šajā vecuma grupā (~1,8 miljoniem iedzīvotāju).

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, radio, Interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs.

Kontakti

Laura Briča
Mārketinga vadītāja
t 67 096 300
e laura.brica@tns.lv