Sākoties jaunajam mācību gadam, interesanti atskatīties – ko tad skolnieki vasarā ir sadarījuši? Izrādās –  pārliecinoši biežāk Latvijas skolēni savu brīvo laiku ir pavadījuši mājās. Šādus datus uzrāda mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūras TNS Latvia 2007.gada augustā veiktais pētījums.

Skolnieki bieži arī strādājuši, dzīvojuši laukos pie vecākiem vai radiem un pavadījuši laiku internetā vai spēlējot datorspēles

Saskaņā ar TNS Latvia veiktās iedzīvotāju aptaujas rezultātiem, Latvijas skolēnu izplatītākie vasaras brīvlaika pavadīšanas veidi ir laika pavadīšana mājās (ar saviem skolas, sētas draugiem) (62 %) un strādāšana (28 %).

Tāpat liela daļa skolnieku brīvdienas pavada pie vecvecākiem vai radiem laukos (26 %). TNS Latvia projektu vadītājs Intars Āboms norāda, ka stabilas pozīcijas skolnieku brīvdienu aktivitātēs ir arī datoram – kā norāda bērnu vecāki, ceturtā daļa bērnu vasarā ir spēlējuši datorspēles vai pavadījuši laiku internetā (25 %) Savukārt aptuveni piektā daļa bērnu piedalījās kādā atpūtas, izglītības vai sporta nometnē Latvijā (21 %). Daļa skolnieku šīs vasaras brīvdienās ir arī devušies ceļojumā kopā ar ģimeni vai nu pa Latviju (16 %) vai uz ārzemēm (11 %).

Par aptauju

Mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra TNS Latvia aptauju veica laikā no 2007.gada 8. līdz 14.augustam, visā Latvijā aptaujājot 506 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, radio, Interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs.

Kontakti

Laura Briča
Mārketinga vadītāja
t 67 096 300
e laura.brica@tns.lv