Mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra TNS Latvia ir apkopojusi Interneta auditorijas pētījuma Nacionālais Mediju Pētījums: Internets, Rudens 2008 rezultātus.

Kā liecina jaunākā Interneta auditorijas pētījuma Rudens 2008 rezultāti,  vidēji 55 % jeb 990 000 Latvijas iedzīvotāju 15 līdz 74 gadu vecumā  ir izmantojuši internetu pēdējo 6 mēnešu laikā.  Pēdējo 7 dienu laikā tīmekli ir izmantojuši vidēji 51 % jeb 922 000 Latvijas iedzīvotāju aptaujātajā vecuma grupā, kas ir par 4 procentpunktiem vairāk nekā Vasara 2008 pētījuma periodā.

Analizējot pēdējo 7 dienu interneta lietotājus pēc sociāli demogrāfiskiem parametriem, var konstatēt, ka ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vidū interneta izmantotāju īpatsvars ir sasniedzis vidēji 60 %, kas, salīdzinot ar 2007. gada rudeni, ir par 8 procentpunktiem vairāk. TNS Latvia preses un interneta projektu vadītāja Elīna Krūze atzīmē, ka salīdzinot ar 2007.gada rudens pētījumu, visstraujāk ir pieaudzis interneta izmantotāju īpatsvars 30 līdz 39 gadu vecu iedzīvotāju vidū.

Laika posmā no 4. augusta līdz 26. oktobrim vismaz vienu no 80 pētījumā iekļautiem interneta resursiem vai to sadaļām pēdējo 7 dienu laikā bija caurlūkojuši vidēji 50 % aptaujāto respondentu vecumā no 15 līdz 74. gadiem, kas ir par 4 procentpunktiem vairāk nekā šī gada vasaras pētījuma periodā.

Latvijā kopumā no visiem pētījumā ietvertajiem interneta resursiem pirmajā vietā ierindojās meklēšanas serveris Google, otrajā vietā – portāls Inbox.lv, bet trešajā vietā – Draugiem.lv.

Regulāru informāciju par interneta resursu lietotāju skaita iknedēļas dinamiku nodrošina mērījumu sistēma TNS MetrixTM . Lūdzu, skatiet http://tnsmetrix.tns.lv/ .

Par pētījumu

Mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra TNS Latvia Interneta auditorijas pētījumu Nacionālais Mediju Pētījums: Internets, Rudens 2008  veica laika periodā no 2008.gada 4.augusta līdz 2008. gada 26.oktobrim. Visā Latvijā ar datorizētās intervijas (CAPI) palīdzību tika aptaujāti 1481 pastāvīgie Latvijas iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Kontakti

Laura Briča
Mārketinga vadītāja
t 67 096 300
e laura.brica@tns.lv