Puse Latvijas iedzīvotāju (51 %) vecumā no 15 līdz 49 gadiem ir apņēmušies jaunajā gadā kaut ko mainīt savā dzīvē. Šādu iezīmi rāda mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūras TNS Latvia šā gada decembra sākumā veiktais Latvijas iedzīvotāju pētījums. Savukārt aptuveni trešdaļa no aptaujātajiem (34 %) vēl nebija izlēmuši, vai apņemsies kaut ko mainīt. Savukārt 15 % no iedzīvotājiem, sākot jauno gadu, nedomā kaut ko izmainīt savā dzīvē.

TNS Latvia iekšējo projektu vadītāja Dace Zolberga norāda, ka kaut ko mainīt sava dzīvē jaunajā gadā salīdzinoši biežāk ir apņēmušies gados jaunie iedzīvotāji (15 līdz 30 gadi), kā arī iedzīvotāji ar pamata vai vidējo izglītību, pašnodarbinātie, studenti, skolnieki, bezdarbnieki, neprecētie iedzīvotāji un arī iedzīvotāji no ģimenēm, kurās ir 5 un vairāk ģimenes locekļi.

Savukārt visu atstāt pa vecam un neko nemainīt salīdzinoši biežāk plāno iedzīvotāki ar augstāko izglītību, vidzemnieki, precētie iedzīvotāji, iedzīvotāji ar augtiem ģimenes un augstiem personīgajiem ienākumiem, kā arī strādnieki, algotie darbinieki.

Visbiežāk iedzīvotāji vēlas izmaiņas darba dzīvē

Visbiežāk iedzīvotāji 2009.gadā ir apņēmušies kaut ko mainīt savā darba dzīvē (20 %) – nodrošināt stabilu darba vietu, atsākt strādāt, saņemt paaugstinājumu u.tml. Tāpat 2009.gadā cilvēki ir apņēmušies mācīties (14 %) – sākt mācīties, cītīgāk mācīties, uzlabot zināšanas, paaugstināt kvalifikāciju, apgūt svešvalodas u.tml. Kamēr katrs desmitais Latvijas iedzīvotājs vēlas manīt savu attieksmi pret dzīvi (11 %) vai centīsies ar pozitīvu skatu raudzīties nākotnē (11 %).

 

Kaut ko mainīt darba dzīvē salīdzinoši biežāk plāno šādu sociāli demogrāfisko grupu pārstāvji – iedzīvotāji vecumā no 21 līdz 40 gadiem, nepilsoņi, rīdzinieki, bezdarbnieki, mājsaimnieces, kā arī precētie iedzīvotāji vai tie, kuri dzīvo kopā ar partneri. Mācīties salīdzinoši biezāk ir apņēmušies jaunieši (vecumā no 15 līdz 24 gadiem), skolnieki, studenti, tāpat iedzīvotāji ar pamata vai sākumskolas izglītību, kā arī iedzīvotāji bez personiskajiem ienākumiem.

Viens no desmit Latvijas iedzīvotājiem ir apņēmies atmest dažādas atkarības. Tāpat salīdzinoši bieži iedzīvotāji jaunajā gadā plāno uzlabot veselību un vēlas izmaiņas ģimenes dzīvē.

Par aptauju

Aptauju mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra TNS Latvia veica 2008.gadā no 10. līdz 15. decembrim, aptaujājot 1002 Latvijas iedzīvotājus (vecumā no 15 līdz 49 gadiem) visā Latvijā.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Kontakti

Laura Briča
Mārketinga vadītāja
t   67 096 300  
e laura.brica@tns.lv