Mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra TNS Latvia ir apkopojusi jaunākos preses auditorijas pētījuma Nacionālais Mediju pētījums: prese rezultātus par 2009. gada ziemas periodu.

Jaunākie pētījuma rezultāti liecina, ka vidēji 95 % aptaujāto Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem ir lasījuši vai caurskatījuši vismaz viena pētījumā iekļautā preses izdevuma kādu no pēdējiem 6 numuriem. Salīdzinot kopējo lasītāju īpatsvaru ar iepriekšējiem pētījuma periodiem, jāatzīmē, ka kopējais lasītāju īpatsvars ziemā ir saglabājies tāds pats, kā 2008. gada rudenī. 2009.gada ziemas periodā aptaujas anketā bija iekļauti 297 drukātie preses izdevumi (ieskaitot pielikumus), kas ir par 8 izdevumiem mazāk nekā 2008.gada rudens periodā.

TNS Latvia mediju un patēriņa pētījumu projektu vadītāja Elīna Krūze norāda, ka, analizējot drukāto preses izdevumu patēriņu pa grupām, redzams, ka patēriņš ziemas periodā kopumā ir saglabājies līdzīgs kā iepriekšējā pētījuma periodā – rudenī. Kopumā vislielākais lasītāju īpatsvars joprojām ir reģionālajiem preses izdevumiem (46 %), nedēļas laikrakstiem (45 %) un nedēļas žurnāliem (43 %). Salīdzinot ar 2008. gada rudens pētījumu, par 2 procentpunktiem ir palielinājies lasītāju īpatsvars nedēļas un reklāmas laikrakstiem, kā arī mēneša un divnedēļu žurnālu kategorijai.

TNS Latvia preses auditorijas pētījuma jaunākie rezultāti 2009.gada ziemā liecina, ka mērķa grupā latvieši lasītāko preses izdevumu TOPā pirmo vietu ieņem nedēļas žurnāls Privātā Dzīve , otrā vietā ierindojas žurnāls Ieva , savukārt trešo vietu ieņem laikraksts Latvijas Avīze . Kā jaunpienācējus lasītāko preses izdevumu TOP 10 jāmin žurnāls Ievas Māja un TV programmu avīze Rīgas Viļņi Laimīgā Programma, kas attiecīgi ieņem 9. un 10. vietu.

Mērķa grupā cita tautība lasītāko izdevumu TOP 10 pirmās divas vietas ieņem televīzijas programmas TV televizionnaja programma (kr. val.) . un TeleProgramma s djadjei Misei (kr. val.) . Savukārt uz 3. vietu ir pakāpies krievu valodā rakstošais nedēļas laikraksts Subbota (kr. val.).

Par pētījumu

Mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra TNS Latvia veica Nacionālo Mediju Pētījumu: Prese, Ziema 2009 laika periodā no 2008.gada 27.oktobra līdz 2009.gada 1.februārim. Visā Latvijā ar datorizētās intervijas (CAPI) palīdzību tika aptaujāti 2986 pastāvīgie Latvijas iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, radio, Interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Kontakti

Laura Briča
Mārketinga vadītāja
t 67 096 300
e laura.brica@tns.lv