Mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra TNS Latvia, sadarbībā ar kolēģiem Igaunijā (TNS EMOR) un Lietuvā (TNS Gallup), ir apkopojusi 54. Starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa skatīšanos mājas TV ekrānos.

Negaidīti augsti reitingi ir sasniegti Igaunijā, kur Eirovīzijas fināla tiešraidi kanālā ETV vērojuši vidēji 32.2  % jeb 413 tūkstoši Igaunijas iedzīvotāju, kas vecāki par 4 gadiem. Vērā ņemami, ka tie ir bijuši 75.2  % no visiem tā brīža TV vērotājiem. Arī abu pusfinālu reitingi Igaunijā ir bijuši visaugstākie starp Baltijas valstīm. Pirmo pusfinālu vērojuši 12.9  %, jeb 165 tūkstoši, savukārt otro pusfinālu – 26.9  % jeb 344 tūkstoši Igaunijas iedzīvotāju, kas vecāki par 4 gadiem.

Arī Lietuvā Eirovīzijas dziesmu konkurss pie mājas TV ekrāniem pulcējis vērā ņemamu iedzīvotāju skaitu. Fināla tiešraidi kanālā LTV vērojuši vidēji 23.9  % jeb 776 tūkstoši Lietuvas iedzīvotāju, kas vecāki par 4 gadiem. Līdzīgi kā Igaunijā, tie ir bijuši 72  % no visiem tā brīža TV skatītājiem. Konkursa pirmo un otro pusfinālu vērojuši attiecīgi 10.9  % jeb 353 tūkstoši un 20.5  % jeb 666 tūkstoši Lietuvas iedzīvotāju, kas vecāki par 4 gadiem.

Latvijā Eirovīzijas konkurss šogad nav guvis tik lielu skatītāju atsaucību kā iepriekšējos gados. Kā norāda TNS Latvia mediju pētījumu projektu direktors Mārtiņš Traubergs, augstāko reitingu ir sasniegusi otrā pusfināla tiešraide, kad tajā startēja Latvijas pārstāvis Intars Busulis. To vērojuši vidēji 15.9  % jeb 346 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par 4 gadiem. Fināla tiešraidi kanālā LTV1 vērojuši vidēji 14.3  % jeb 312 tūkstoši, savukārt pirmo pusfinālu – 9  % jeb 197 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par 4 gadiem.

Reitings % – vidējais raidījuma skatītāju skaits procentos
Reitings ‘000 – vidējais raidījuma skatītāju skaits tūkstošos
Share % – vidējais raidījuma skatītāju skaits attiecībā pret visiem TV skatītājiem

Kontakti

Laura Briča
Mārketinga vadītāja
t  67 096 300 
e laura.brica@tns.lv