Mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra TNS Latvia ir apkopojusi interneta auditorijas pētījuma Nacionālais Mediju Pētījums: Internets, Vasara 2009 rezultātus.

2009.gada vasaras perioda interneta auditorijas pētījuma rezultāti liecina, ka interneta lietotāju skaits turpina pieaug. Internetu pēdējo 6 mēnešu laikā ir izmantojuši vidēji 60 % jeb 1 075 000 Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem. Pēdējo 7 dienu laikā globālo tīmekli ir izmantojuši vidēji 55 % jeb 985 000 Latvijas iedzīvotāju aptaujātajā vecuma grupā, kas ir par 8 procentpunktiem vairāk, nekā 2008. gada vasarā.

Vasaras interneta auditorijas pētījuma dati parāda, ka, salīdzinot ar 2008. gada vasaras perioda pētījuma rezultātiem, joprojām visstraujākais interneta lietotāju skaita pieaugums vērojams Latvijas iedzīvotāju vidū, kas ir vecuma grupā no 40 līdz 49 gadiem. Internetu pēdējo 7 dienu laikā ir izmantojuši puse jeb 50 % šīs vecuma grupas pārstāvju, kas ir par 13 procentpunktiem vairāk nekā pirms gada. Straujš interneta lietotāju skaita pieaugums noticis arī 50 līdz 59 gadu vecu iedzīvotāju vidū. 37 % šīs vecuma grupas pārstāvju pēdējo 7 dienu laikā ir lietojuši internetu, kas ir par 12 procentpunktiem vairāk nekā 2008. gada vasarā.

Būtiski pieaudzis arī interneta lietotāju skaits nestrādājošo iedzīvotāju vidū. 2009. gada vasaras periodā 31 % nestrādājošo Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem pēdējo 7 dienu laikā ir lietojuši internetu, tas ir par 12 procentpunktiem vairāk nekā 2008. gada vasarā. TNS Latvia mediju un patēriņa pētījumu projektu vadītāja Elīna Krūze norāda, ka  šīs izmaiņas daļēji skaidrojamas gan ar interneta lietotāju skaita pieaugumu kopumā, gan pieaugošo bezdarba līmeni valstī.

Laika posmā no 2009. gada 4. maija līdz 2009. gada 2. augustam, vismaz vienu no 64 pētījumā iekļautiem interneta resursiem vai to sadaļām pēdējo 7 dienu laikā bija caurlūkojuši vidēji 970 000 jeb 54 % aptaujāto respondentu vecumā no 15 līdz 74. gadiem.

Latvijā kopumā apmeklētāko interneta resursu TOP 10 pēc nedēļas kopējās auditorijas jau vairākus periodus saglabājas nemainīgs. Trīs populārākie interneta resursi 2009. gada vasaras, tāpat kā pavasara un ziemas periodā, ir Google, Inbox.lv un Draugiem.lv. Nemainīgi palikuši arī trīs populārākie interneta resursi mērķa grupā latvieši, tie ir Google, Draugiem.lv un Inbox.lv. Nelielas izmaiņas populārāko interneta resursu topā ir mērķa grupā cittautieši, kur nemainīgi pirmās divas vietas ieņem Google un Inbox, bet trešajā vietā šajā mērķa grupā vasaras periodā ir ierindojies sludinājumu portāls SS .

Par pētījumu

Mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra TNS Latvia Interneta auditorijas pētījumu Nacionālais Mediju Pētījums: Internets, Vasara 2009 veica laika periodā no 2009.gada 4.maija līdz 2009. gada 2.augustam. Visā Latvijā ar datorizētās intervijas (CAPI) palīdzību tika aptaujāti 1508 pastāvīgie Latvijas iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Kontakti

Laura Briča
Mārketinga vadītāja
t 67 096 300
e laura.brica@tns.lv