Mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra TNS Latvia ir apkopojusi regulārā radio auditorijas pētījuma Nacionālais Mediju Pētījums: Radio, Vasara 2009 rezultātus.

Radio klausīšanās Latvijā

Kā liecina jaunākie vasaras radio auditorijas pētījuma rezultāti, vismaz reizi nedēļā radio ir klausījušies vidēji 79 % Latvijas iedzīvotāju vecumā no 12 līdz 47 gadiem. 60 % aptaujāto radio ir klausījušies vismaz vienu reizi dienā. Iegūtie pētījuma rezultāti ļauj secināt, ka kopējais radio klausītāju skaits, salīdzinot ar 2009. gada pavasari, ir nedaudz pieaudzis (+3 procentpunkti).

TNS Latvia mediju un patēriņa pētījumu projektu vadītāja Elīna Krūze norāda, ka 2009. gada vasarā viens radio klausītājs radio ir klausījies vidēji 284 minūtes jeb 4 stundas un 44 minūtes dienā, kas ir par 15 minūtēm dienā vairāk, nekā 2009. gada pavasarī, bet tikpat daudz, cik 2008. gada vasarā.

Latvijā kopumā 2009.gada vasarā visklausītākā radiostacija ir nacionālās apraides radiostacija Latvijas Radio 2. Otrajā vietā pēc klausīšanās laika sadalījuma ierindojas Latvijas Radio 1, bet trešo vietu ieņem Radio SWH.

Par pētījumu

Mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra TNS Latvia radio auditorijas pētījumu Nacionālais Mediju Pētījums: Radio, Vasara 2009  veica laika periodā no 2009.gada 4.maija līdz 2009. gada 9.augustam. Visā Latvijā radio dienasgrāmatas vienas nedēļas garumā aizpildīja 2242 respondenti – pastāvīgie Latvijas iedzīvotāji vecumā no 12 līdz 74 gadiem.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija www.tns.lv

Kontakti

Laura Briča
Mārketinga vadītāja
t 67 096 300
e laura.brica@tns.lv