Mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra TNS Latvia ir apkopojusi 2009. gada septembra (01/09/2009 – 30/09/2009) TV kanālu auditorijas.

Šī gada septembra skatītākais TV kanāls ir bijis LNT, kura vērošanai TV skatītāji, kas vecāki par 4 gadiem, veltījuši 16.5 % no kopējā TV skatīšanās laika. Otrajā vietā ierindojies kanāls TV3, kuru skatītāji vērojuši 14.7 % no kopējā TV skatīšanās laika. Trešais skatītākais bijis kanāls PBK ar 11.9 %, ceturtais – kanāls LTV1 ar 9.9 %, bet piektais – kanāls LTV7 ar 4.7 %. Savukārt kanālam TV5 Rīga veltīti 4.1 %, kanālam RTR Planeta Baltija 3.5 % un kanālam 3+ – 3 % no kopējā TV skatīšanās laika. Kanālam RenTV Baltija, TV skatītāji, kas vecāki par 4 gadiem, veltījuši 2.2 %, kanālam TV6 – 0.6 % un kanālam PBMK – 0.6 %. Bet visu pārējo kanālu skatīšanai septembrī veltīti 26.4 %, bet video un DVD skatīšanai – 1.7 % no kopējā TV skatīšanās laika.

TNS Latvia mediju pētījumu projektu direktors Mārtiņš Traubergs stāsta, ka septembrī viens TV skatītājs pie TV ekrāna pavadījis vidēji 4 stundas un 48 minūtes dienā, tas ir par 12 minūtēm vairāk nekā šī gada augustā.

Šī gada septembra programmu topa pirmajā vietā ierindojies šovs Dziedošās ģimenes kanālā LNT, kuru skatījušies vidēji 13.1 %, jeb 285 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par 4 gadiem. Savukārt otrajā vietā ierindojušās Sporta ziņas kanālā LNT, kuras vērojuši vidēji 12.5 %, jeb 272 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par 4 gadiem. Bet topa trešajā vietā ierindojušās LNT ziņas (Svētdienā) , kuras vērojuši vidēji 12 %, jeb 262.7 tūkstoši.

Reitings   % – vidējais raidījuma skatītāju skaits procentos
Reitings ‘000 – vidējais raidījuma skatītāju skaits tūkstošos
Share   % – vidējais raidījuma skatītāju skaits attiecībā pret visiem TV skatītājiem

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv Kontakti

Laura Briča
Mārketinga vadītāja
t  67 096 300 
e laura.brica@tns.lv