Mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra TNS Latvia ir apkopojusi TV reklāmas apjomu par 2009. gada oktobri.

TNS Latvia Reklāmu reģistrs oktobrī televīzijā ir reģistrējis 82 931 reklāmas un 19 165 sponsorreklāmas gadījumus. Salīdzinot ar attiecīgo laika periodu pērn, TV reklāmu skaits ir samazinājies par 8 %, savukārt sponsorreklāmu skaits ir krities par 15 %. Tāpat kā septembrī arī oktobrī lielākais reklāmu skaita kritums ir bijis rīta stundās no plkst. 7:00 līdz 9:00, kad izvietoto reklāmu skaits samazinājies par 19 % salīdzinot ar 2008. gada oktobri. Interesanti, ka mazākais reklāmu skaita kritums ir novērojams nakts laikā no pulksten 00:00 līdz 7:00, kad salīdzinot 2008. gada un 2009. gada oktobri, samazinājums ir tikai par 4 %.

TNS Latvia Reklāmu reģistra klientu atbalsta vadītājs Oskars Rumpēters norāda, ka, analizējot TV reklāmu izvietojumu diennakts laikā, ir redzams, ka lielākā daļa reklāmu, kā ierasts, ir tikušas izvietotas dienas laikā no plkst. 9:00 līdz 18:00. Šajā laikā tiek raidītas vairāk nekā puse visu reklāmu jeb 50,2 %. Salīdzinot ar septembri, reklāmu īpatsvara sadalījumā starp dažādām diennakts laika joslām redzams, ka oktobrī visvairāk pieaudzis tieši dienas laikā izvietoto reklāmu skaits, kas ir par 0,6 procentpunktiem augstāks nekā iepriekšējā mēnesī. Samazinājies ir naktī raidīto reklāmu īpatsvars, kas ir par 0,9 procentpunktiem zemāks nekā septembrī un sasniedz vairs tikai 4,5 % no visu diennaktī noraidīto reklāmu skaita.

No TOP 10 visbiežāk reklamētajām nozarēm šī gada oktobrī, salīdzinot ar šo mēnesi 2008. gadā, četrās nozarēs ir novērojams reklāmu skaita pieaugums un sešās nozarēs – kritums. Visbiežāk TV reklamētā nozare šī gada oktobrī bija mājsaimniecības higiēna, neskatoties uz reklāmu skaita kritumu salīdzinot ar pagājušā gada oktobri. Otrajā vietā esošajā mobilo sakaru nozarē savukārt vērojams reklāmu skaita pieaugums par 18 %. Lielākais reklāmu skaita pieaugums no TOP 10 nozarēm novērojams pārtikas produktu nozarē, bet auksto dzērienu nozare, likumsakarīgi rudens periodam sākoties, piedzīvojusi reklāmu skaita samazinājumu par 42 % attiecībā pret 2008. gada oktobri. Kopumā TOP 10 visbiežāk reklamētās nozares pēc reklāmu skaita šī gada oktobrī ir reklamētas par 4 % mazāk nekā 2008. gada oktobrī.


 * Sponsorreklāmas ir visi reklāmdevēju logo, kā arī raidījumu vai filmu reklāma ar atbalstītājiem.

Mediju izlase

3+, LNT, LTV1, LTV7, PBK, PBMK, RenTV Baltija, TV3, TV5 Rīga, TV6. Lai nodrošinātu datu salīdzināmību, reklāmu skaita aprēķinos nav iekļauti kanāli MTV Latvija un RTR Planeta Baltija , kuros nav veikta reklāmu uzskaite atbilstošos 2008. un 2009. gada periodos.

Par pētījumu

Mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra TNS Latvia veic Reklāmu reģistra pētījumu kopš 1994.gada. Pētījuma mērķis ir iegūt informāciju par Latvijas reklāmas tirgu kopumā un atsevišķu reklāmdevēju reklāmas aktivitātēm. Šobrīd Reklāmu reģistrā pieejama informācija par 11 TV kanāliem, 20 avīzēm, 56 žurnāliem, 13 radio stacijām, 14 interneta portāliem, 3 vides reklāmas kompānijām.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Kontakti

Laura Briča
Mārketinga vadītāja
t 67 096 300
e laura.brica@tns.lv