Mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra TNS Latvia ir apkopojusi jaunākos preses auditorijas pētījuma Nacionālais Mediju Pētījums: Prese rezultātus par 2009. gada rudens periodu.

Kā liecina 2009. gada rudens pētījuma rezultāti, šajā rudenī vidēji 93 % Latvijas iedzīvotāju 15 līdz 74 gadu vecumā ir lasījuši vai caurskatījuši vismaz viena pētījumā iekļautā preses izdevuma kādu no pēdējiem 6 numuriem. Salīdzinot ar 2009. gada vasaru, kopējais lasītāju skaits ir saglabājies nemainīgs. Pētījumā tika apkopota informācija par 256 drukāto preses izdevumu auditoriju.

Saskaņā ar jaunākajiem pētījuma rezultātiem, visvairāk patērētās preses izdevumu grupas ir reģionālie preses izdevumi, nedēļas laikraksti un mēneša žurnāli. Vismaz vienu reģionālo preses izdevumu nedēļas laikā ir lasījuši vai caurskatījuši vidēji 44 % Latvijas iedzīvotāju 15 līdz 74 gadu vecumā, vismaz vienu nedēļas laikrakstu nedēļā – vidēji 43 %, bet vismaz 1 mēneša žurnālu mēnesī – vidēji 40 % aptaujātajā mērķa grupā. Jāatzīmē, ka reģionālās preses patēriņš kopumā ir nedaudz samazinājies (-2 procenptunkti, salīdzinot ar 2009.gada vasaru). Reģionālo preses izdevumu patēriņš vairāk ir samazinājies lauku iedzīvotāju vidū, bet palicis nemainīgs 30 līdz 49 gadu vecu iedzīvotāju vidū. Pieaugums (+4 procentpunkti) ir vērojams reklāmas avīžu patēriņā. Salīdzinot ar 2009. gada vasaras periodu, reklāmas avīzes, galvenokārt, vairāk ir patērējuši galvaspilsētā dzīvojošie krievu tautības iedzīvotāji. Savukārt dienas laikrakstu lasītāju īpatsvars turpina samazināties, 2009. gada rudenī sasniedzot vidēji 28 %, kas ir par 3 procentpunktiem mazāk nekā 2009. gada vasarā.

Jaunākie rudens perioda pētījuma dati liecina, ka mērķa grupā latvieši lasītāko preses izdevumu TOP 10 kopumā pozīcijas ir saglabājuši līdzšinējie līderi. 2009. gada rudenī pirmo vietu ieņem nedēļas žurnāls Ieva, otrajā vietā ierindojas Privātā dzīve, s avukārt trešajā vietā ir ierindojies nedēļas žurnāls Kas Jauns, kas vasaras periodā ieņēma 8. vietu.

Mērķa grupā cita tautība lasītāko izdevumu TOP 10 pirmo un otro vietu nemainīgi ieņem televīzijas programmas TV televizionnaja programma (Kr. val.) un TeleProgramma s djadjei Misei (Kr. val.) , bet no 6. uz 3. vietu ir pakāpies nedēļas laikraksts „ Vestji (Kr. val.)”.

Par pētījumu

Mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra TNS Latvia veica Nacionālo Mediju Pētījumu: Prese, Rudens 2009 laika periodā no 2009.gada 3.augusta līdz 2009.gada 25.oktobrim. Visā Latvijā ar datorizētās intervijas (CAPI) palīdzību tika aptaujāti 2997 pastāvīgie Latvijas iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, radio, Interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Kontakti

Laura Briča
Mārketinga vadītāja
t 67 096 300
e laura.brica@tns.lv