Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia ir apkopojusi 2009. gada novembra (01/11/2009 – 30/11/2009) TV kanālu auditorijas.

Šī gada novembrī skatītākais kanāls ir bijis kanāls TV3, kuru TV skatītāji vērojuši 15.6 % no kopējā TV skatīšanās laika. Otrs skatītākais bijis kanāls LNT ar 14.6 %, bet trešais – PBK ar 11.2 %. Savukārt ceturtais skatītākais bijis kanāls LTV1 ar 9.1 % lielu skatīšanās laika daļu. Piektajā vietā ierindojies kanāls LTV7, kura vērošanai, iedzīvotāji, kas vecāki par 4 gadiem veltījuši 4,4 % no kopējā TV skatīšanās laika. Kanālam TV5 Rīga veltīti 4.3 %, kanālam RTR Planeta Baltija – 3.4 % un kanālam 3+ – 3.2 %. 2.5 % veltīti kanālam RenTV Baltija, 0,6 % kanālam TV6, 0.4 % kanālam PBMK. Visu pārējo kanālu skatīšanai veltīti 28 %, bet video un DVD skatīšanai 2.7 % no kopējā TV skatīšanās laika.

Laiks, ko viens TV skatītājs šī gada novembrī veltījis TV vērošanai Latvijā, bija 5 stundas un 38 minūtes vidēji dienā, tas ir par 22 minūtēm vairāk nekā šī gada oktobrī. Lietuvā tas bijis par 23 minūtēm lielāks un sasniedza 5 stundas un 19 minūtes vidēji dienā. Savukārt Igaunijā laiks, ko viens TV skatītājs veltījis TV skatīšanai bija 5 stundas un 39 minūtes vidēji dienā, tas ir par 16 minūtēm vairāk nekā šī gada oktobrī, komentē TNS Latvia mediju pētījumu projektu direktors Mārtiņš Traubergs.

Programmu topa pirmajā vietā ierindojušās LNT ziņas (Svētdienā), tās vērojuši vidēji 12.8 %, jeb 279.6 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par 4 gadiem. Topa otrajā vietā ierindojies šovs Dziedošās ģimenes kanālā LNT, to vērojuši vidēji 12.5 % jeb 272.3 tūkstoši. Savukārt trešajā vietā ierindojies raidījums Nekā personīga kanālā TV3, to vērojuši vidēji 11.8 %, jeb 258.3 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par 4 gadiem.

Reitings  % – vidējais raidījuma skatītāju skaits procentos
Reitings ‘000 – vidējais raidījuma skatītāju skaits tūkstošos
Share  % – vidējais raidījuma skatītāju skaits attiecībā pret visiem TV skatītājiem

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv Kontakti

Kontakti

Laura Briča
Mārketinga vadītāja
t  67 096 300 
e laura.brica@tns.lv