Puse ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju ir kaut ko dzirdējuši par Eiropas Parlamenta jauno komisāru kandidātu iztaujāšanu. Šādus datus uzrāda tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, 2010.gada janvārī veiktais pētījums.

Katrs desmitais aptaujātais (11 %) seko līdzi visiem notikumiem Eiropas Parlamentā, tai skaitā arī komisāru kandidātu iztaujāšanai. Tomēr nedaudz vairāk nekā trešā daļa (36 %) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vispār neseko līdzi notiekošajam Eiropas Parlamentā.

TNS Latvia projektu vadītāja Rvita Logina norāda, ka salīdzinoši biežāk notikumiem Eiropas Parlamentā seko līdzi gados vecāki ekonomiski aktīvie Latvijas iedzīvotāji (40-55 gadus vecie), latvieši, kā arī iedzīvotāji ar augstāko izglītību. Pēc nodarbošanās tie ir vadītāji, vecākie speciālisti, kā arī iedzīvotāji ar salīdzinoši augstākiem ienākumiem (vairāk kā 300 Ls).

Savukārt biežāk notiekošajam Eiropas Parlamentā vispār neseko līdzi cittautieši (ne-latvieši), iedzīvotāji ar vidējo izglītību, kā arī strādnieki.

Par aptauju

Aptauju tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2010.gada 13. līdz 15. janvārim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv Kontakti

Kontakti

Laura Briča
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.brica@tns.lv

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
e dana.france@lnt.lv