Regulāra Baltijas valstu premjerministru tikšanās un pieredzes apmaiņa ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju vidū tiek vērtēta neviennozīmīgi. Šādus secinājumus uzrāda tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia sadarbībā ar telekompāniju LNT raidījumu 900 sekundes, 2010.gada janvārī veiktais pētījums.

Kopumā 3/5 ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka ieguvumi no Baltijas valstu premjeru regulāras pieredzes apmaiņas Latvijai ir nebūtiski, vai arī ieguvumu nav vispār. Aptuveni katrs piektais (22 %) aptaujātais uzskata, ka Baltijas valstu premjeru regulāra pieredzes apmaiņa Latvijai sniedz būtiskus ieguvumus, bet katram piektajam aptaujātajam (19 %) nav viedokļa šajā jautājumā.

TNS Latvia projektu vadītāja Revita Logina norāda, ka cittautieši (ne-latvieši) salīdzinoši biežāk uzskata, ka ieguvumu no Baltijas valstu premjeru regulāras pieredzes apmaiņas nav vispār. Savukārt nebūtiskus ieguvumus salīdzinoši biežāk saskata iedzīvotāji Vidzemē.

Par aptauju

Aptauju tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2010.gada 13. līdz 15. janvārim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv Kontakti

Kontakti

Laura Briča
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.brica@tns.lv

 

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
e dana.france@lnt.lv