20.01.2010. Puse ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka naturalizācijas procesam ir jābūt nepārtrauktam, jo noteiktai sabiedrības daļai naturalizācijas process vēl aizvien ir aktuāls. Šādus datus uzrāda tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes , 2010.gada janvārī veiktais pētījums.

Katrs piektais aptaujātais (20 %) uzskata, ka naturalizācijas procesam ir jānosprauž beigu termiņš, pēc kura naturalizācija vairs nebūtu iespējama, bet 13 % aptaujāto naturalizācijas procesa turpināšanu neatbalsta, jo, pēc viņu domām, visi, kas vēlējās naturalizēties, to jau ir izdarījuši. Katram sestajam aptaujātajam (17 %) nav viedokļa šajā jautājumā.

TNS Latvia projektu vadītāja Revita Logina norāda, ka salīdzinoši biežāk naturalizācijas procesa turpināšanos atbalsta cittautieši (ne-latvieši), iedzīvotāji ar augstāko izglītību, pēc nodarbošanās – vadītāji, vecākie speciālisti, kā arī Rīgā dzīvojošie.

Tam, ka naturalizācijas procesam ir jānosprauž beigu datums, salīdzinoši biežāk piekrīt latvieši, iedzīvotāji ar vidējo izglītību, kā arī Vidzemē dzīvojošie.

Tie, kuri uzskata, ka naturalizācijas process ir jāpārtrauc, salīdzinoši biežāk ir iedzīvotāji ar vidējo speciālo izglītību, kā arī studenti.

Par aptauju

Aptauju tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2010.gada 13. līdz 15. janvārim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv Kontakti

Kontakti

Laura Briča
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.brica@tns.lv

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
e dana.france@lnt.lv