Latvijas ekonomiski aktīvie iedzīvotāji Latvijas skolēnu zināšanas par Latvijas vēsturi, ģeogrāfiju un kultūru vērtē kā viduvējas – vidējais rādītājs 10 ballu vērtēšanas skalā (kādu izmanto Latvijas skolās) ir 5 balles. Šādu rezultātu uzrāda tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes , 2010.gada janvārī veiktais pētījums.

Katrs sestais aptaujātais (16 %) uzskata, ka skolēnu zināšanas ir zemas: no 1-3 ballēm, kas skolā nozīmē negatīvu vērtējumu. Vairākums aptaujāto (72 %) skolēnu zināšanas vērtē viduvēji: 4-7 balles, bet 5 % aptaujāto uzskata, ka Latvijas skolēnu zināšanas par Latvijas vēsturi, ģeogrāfiju un kultūru ir ļoti labas un teicamas. Neviens no aptaujātajiem nesniedza vērtējumu 10 balles, kas nozīmē – izcili.

Par aptauju

Aptauju tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2010.gada 19. līdz 21. janvārim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 900 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv Kontakti

Kontakti

Laura Briča
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.brica@tns.lv

 

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
e dana.france@lnt.lv