51 % ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka dabas zinātņu, vides zinātņu un inženierzinātņu absolventu īpatsvars Latvijā ir būtiski vai nedaudz jāpalielina. Šādu rezultātu uzrāda tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes , 2010.gada janvārī veiktais pētījums.

16 % aptaujāto uzskata, ka šo nozaru studentu skaits Latvijā ir jāatstāj nemainīgs. Savukārt 7 % aptaujāto pauž viedokli, ka dabas zinātņu, vides zinātņu un inženierzinātņu absolventu īpatsvars Latvijā ir nedaudz vai būtiski jāsamazina. Salīdzinoši lielam skaitam aptaujāto (26 %) nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Kaut arī puse aptaujāto ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka dabas zinātņu, vides zinātņu un inženierzinātņu absolventu īpatsvars Latvijā ir jāpalielina, tomēr šo absolventu iespējas atrast darbu Latvijā pēc studiju beigšanas tiek vērtētas skeptiski (vidējais vērtējums 10 punktu skalā ir 4,1).

Puse (51 %) aptaujāto uzskata, ka šo nozaru studentiem iespējas atrast darbu Latvijā būs niecīgas vai ļoti mazas. 27 % aptaujāto pauž viedokli, ka šo nozaru studentiem pēc studiju beigšanas iespējas atrast darbu būs vidējas. Katrs desmitais (10 %) aptaujātais saredz labas darba iespējas, bet tikai 5 % uzskata, ka šo nozaru studentiem iespējas atrast darbu pēc studiju beigšanas būs lieliskas.

Par aptauju

Aptauju tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2010.gada 26. līdz 28. janvārim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 1000 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Kontakti

Laura Briča
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.brica@tns.lv

 

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
e dana.france@lnt.lv