Pēc aptaujāto ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju domām, trīs sporta veidi, kuros Latvijai ir visreālākās iespējas iegūt kādu XXI Ziemas Olimpisko spēļu medaļu, ir bobslejs (65 %), kamaniņu sports (51 %) un skeletons (44 %). Tā liecina tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes , 2010.gada februārī veiktais pētījums.

Aptuveni katrs sestais aptaujātais cerības liek arī uz hokeju (17 %) un biatlonu (16 %), bet pārējos sporta veidos, kurus Latvijas sportisti pārstāvēs Olimpiādē, cerības iegūt medaļu tiek vērtētas kā niecīgas. Seši procenti aptaujāto atzīst, ka Latvijas sportistiem cerību iegūt kādu medaļu nav vispār, bet 10 % nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

No Latvijas XXI Vankūveras Ziemas Olimpiskajās spēlēs piedalīsies šādi sportisti:

bobslejā – Jānis Miņins, Daumants Dreiškens, Oskars Melbārdis, Intars Dambis, Edgars Maskalāns, Pāvels Tulubjevs, Raivis Broks, Mihails Arhipovs;
kamaniņu sportā – Mārtiņš Rubenis, Guntis Rēķis, Inārs Kivlenieks, Anna Orlova, Maija Tīruma, Agnese Koklača, Andris Šics/Juris Šics, Pēteris Kalniņš/Oskars Gudramovičs (vai Andrejs Bērze/Uldis Logins);
skeletonā – Martins Dukurs, Tomass Dukurs.

Ekonomiski aktīvajiem Latvijas iedzīvotājiem tika jautāts – cik lielai jābūt Latvijas valdības piešķirtajai prēmijai par iegūtu bronzas, sudraba vai zelta medaļu.

Zelta medaļas ieguvējam no Latvijas valdības būtu jāsaņem prēmija 20 000 Ls un vairāk – šādi uzskata katrs ceturtais aptaujātais (25 %), bet līdzīgs skaits (23 %) uzskata, ka prēmijai būtu jābūt no 20 000 Ls – 50 000 Ls. Tātad, gandrīz puse aptaujāto (48 %) uzskata, ka par izcīnītu zelta medaļu sportistam prēmijā no Latvijas valdības būtu jāsaņem virs 20 000 Ls. No 5000 Ls līdz 20 000 Ls lielu prēmiju atbalsta 24 % aptaujāto, bet līdz 5000 Ls – 14 % aptaujāto ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju.

Divas trešdaļas aptaujāto (40 %) uzskata, ka sudraba medaļas ieguvējam no Latvijas valdības pienāktos 20 000 Ls un vairāk. 24 % aptaujāto atbalsta no 5000 Ls līdz 20 000 Ls lielu prēmiju, bet piektā daļa (21 %) aptaujāto ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka sudraba medaļas ieguvējam no Latvijas valdības pienāktos līdz 5000 Ls liela prēmija.

Aptuveni trešā daļa (30 %) aptaujāto ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka bronzas medaļas ieguvējam no Latvijas valdības pienāktos līdz 5000 Ls liela prēmija, bet 29 % atbalsta prēmiju no 5000 Ls līdz 20 000 Ls. Prēmiju 20 000 Ls un vairāk atbalsta katrs ceturtais (25 %) aptaujātais ekonomiski aktīvais Latvijas iedzīvotājs.

Par aptauju

Aptauju tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2010.gada 2. līdz 4. februārim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 900 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Kontakti

Laura Briča
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.brica@tns.lv

 

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
e dana.france@lnt.lv