Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia ir apkopojusi jaunākos preses auditorijas pētījuma Nacionālais Mediju Pētījums: Prese rezultātus par 2010. gada ziemas periodu.

Kā liecina 2010. gada ziemas pētījuma rezultāti, šajā periodā vidēji 94 % Latvijas iedzīvotāju 15 līdz 74 gadu vecumā ir lasījuši vai caurskatījuši vismaz viena pētījumā iekļautā preses izdevuma kādu no pēdējiem sešiem numuriem. Pētījumā tika apkopota informācija par 236 drukāto preses izdevumu auditoriju. Kopumā 80 % Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem pēdējo 7 dienu laikā ir lasījuši vai caurskatījuši kādu Latvijā izdotu žurnālu vai avīzi.

Saskaņā ar jaunākajiem pētījuma rezultātiem, visvairāk patērētās preses izdevumu grupas ir reģionālie preses izdevumi, nedēļas laikraksti un mēneša žurnāli. Vismaz vienu reģionālo preses izdevumu nedēļas laikā ir lasījuši vai caurskatījuši vidēji 44 % Latvijas iedzīvotāju 15 līdz 74 gadu vecumā, vismaz vienu nedēļas laikrakstu nedēļā – vidēji 41 %, bet vismaz vienu mēneša žurnālu mēnesī – vidēji 38 % šī vecuma Latvijas iedzīvotāju. Jāatzīmē, ka mēneša žurnālu patēriņš kopumā ir nedaudz samazinājies (-2 procentpunkti, salīdzinot ar periodu Rudens 2009 ). Pieaugums (+5 procentpunkti) ir dienas laikrakstu patēriņā, kas galvenokārt skaidrojams ar to, ka pēc vasaras brīvdienām datos atkal ir iekļauts bezmaksas izdevums 5 min . Salīdzinot ar 2009. gada rudens datiem, kritums (-4 procentpunkti) ir reklāmas laikrakstu kategorijā, kā norāda TNS Latvia klientu vadītāja Kristīne Daugule, tad tas daļēji skaidrojams ar to, ka vairs netiek izdots reklāmas laikraksts Latvijas Reklāma.

Jaunākie dati liecina, ka mērķa grupā latvieši lasītāko preses izdevumu TOP 10 šajā periodā pozīcijas ir saglabājuši līdzšinējie līderi. 2010. gada ziemā pirmās trīs vietas, identiski kā iepriekšējā pētījuma periodā ieņem trīs nedēļas žurnāli: Ieva, Privātā Dzīve un Kas Jauns.

Mērķa grupā cita tautība lasītāko izdevumu TOP 10 pirmo un otro vietu nemainīgi ieņem televīzijas programmas TV-Programma (Kr. val.) un Teleprogramma s dadei Mišei (Kr. val.) , bet uz 3. vietu šajā pētījuma periodā ir pakāpies nedēļas laikraksts MK Latvija (Kr. val.).

Par pētījumu

Nacionālais Mediju Pētījums: Prese, Ziema 2010 norisinājās no 2009. gada 26. oktobra līdz 2010. gada 7. februārim. Izmantojot datorizētās intervijas (CAPI) respondenta dzīvesvietā, visā Latvijā tika aptaujāti 2964 pastāvīgie Latvijas iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Kontakti

Laura Briča
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.brica@tns.lv