Latvijas iedzīvotāji ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem salīdzinoši visbiežāk kā savu sapņu hobiju norādījuši pašizglītošanos – dažādu kursu un lekciju apmeklēšanu (31%), kultūras pasākumu apmeklēšanu (31%) un dažādus sporta veidus (28%). To atklāj pētījumu kompānijas KANTAR septembra beigās veiktais pētījums.
Salīdzinoši bieži iedzīvotāji kā savu sapņu hobiju norādījuši grāmatu lasīšanu (18%), fotografēšanu (17%), makšķerēšanu vai medības (16%), dārzkopību (16%), dejošanu (15%), kulināriju (14%), ceļošanu (11%), rokdarbus (11%), kāda mūzikas instrumenta spēlēšanu (11%) un kolekcionēšanu (10%).
Salīdzinoši retāk iedzīvotāji kā savu sapņu hobiju norādījuši galda spēles (6%), dziedāšanu (korī, solo, ansamblī vai grupā) (6%), vizuālo mākslu (6%) un azartspēles (piemēram, pokers, bridžs vai zolīte) (2%).
5% Latvijas iedzīvotāji ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem norādījuši cita veida sapņu hobiju.
2% iedzīvotāju nav snieguši konkrētu atbildi uz jautājumu par savu sapņu hobiju.

Par aptauju
Aptauju veica pētījumu kompānija KANTAR laikā no 2016. gada 20. līdz 22. septembrim ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 Latvijas iedzīvotājus ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

KANTAR pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas iedzīvotāju kopumam ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota, balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā KANTAR strikti ievēro ESOMAR rekomendācijas aptauju internetā izlašu veidošanā un veikšanā.

Par Kantar
KANTAR ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu kompānija Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti
KANTAR
t 67096300
tns@tns.lv
Twitter: @TNSLatvia
Facebook: @TNSLatvia