Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia ir apkopojusi interneta auditorijas pētījuma Nacionālais Mediju Pētījums: Internets, Ziema 2010 rezultātus.

Kā liecina jaunākie interneta auditorijas rezultāti, internetu pēdējo sešu mēnešu laikā ir izmantojuši vidēji 60 % jeb 1 074 000 Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem. Regulārāk – pēdējo 7 dienu laikā – globālo tīmekli ir izmantojuši 57 % jeb 1 015 000 iedzīvotāju aptaujātajā vecuma grupā, kas ir par 6 procentpunktiem vairāk nekā 2009. gada ziemā.

2010.gada ziemā interneta auditorijas pētījuma dati parāda, ka visaktīvākie interneta lietotāji joprojām ir jaunieši vecumā no 15 līdz 19 gadiem. Tomēr interneta lietošana kļūst arvien izplatītāka arī vecāku Latvijas iedzīvotāju vidū. Salīdzinot ar 2009. gada ziemas perioda pētījuma rezultātiem, visstraujākais interneta lietotāju skaita pieaugums vērojams Latvijas iedzīvotāju vidū, kas ir vecuma grupā no 40 līdz 49 gadiem. Internetu pēdējo 7 dienu laikā ir izmantojuši 61 % šīs vecuma grupas pārstāvju, kas ir par 20 procentpunktiem vairāk nekā pirms gada.

Jaunākie TNS Latvia interneta auditorijas pētījuma dati parāda, ka visbiežāk internetu lieto skolēni un studenti, gandrīz ikviens šīs mērķa grupas pārstāvis pēdējo 7 dienu laikā ir lietojis internetu. Pēdējā gada laika interneta lietotāju skaits ir pieaudzis gan skolēnu un studentu, gan strādājošo, gan nestrādājošo iedzīvotāju vidū.

Salīdzinoši straujš interneta lietotāju skaita pieaugums noticis Rīgas iedzīvotāju vidū. 67 % Rīgas iedzīvotāju pēdējo 7 dienu laikā ir lietojuši internetu, kas ir par 12 procentpunktiem vairāk nekā 2009. gada ziemā.

TNS Latvia klientu vadītāja Kristīne Daugule norāda, ka interneta lietošana Latvijas iedzīvotāju vidū joprojām pieaug, un internets arvien biežāk un efektīvāk piesaista ne tikai jauniešus, bet arī citu mērķa grupu pārstāvjus.

Par pētījumu

Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia interneta auditorijas pētījumu Nacionālais Mediju Pētījums: Internets, Ziema 2010 veica laika periodā no 2009.gada 26. oktobra līdz 2010. gada 7. februārim. Visā Latvijā ar datorizētās intervijas (CAPI) palīdzību tika aptaujāti 1460 pastāvīgais Latvijas iedzīvotājs vecumā no 15 līdz 74 gadiem. Aptaujas norisinājās respondenta dzīvesvietā regulārās iedzīvotāju aptaujas Omnibuss ietvaros.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Kontakti

Laura Briča
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.brica@tns.lv