Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, 2010.gada februārī veiktais pētījums liecina, ka vairākumu aptaujāto (67 %) ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uztrauc tas, ka ar viņiem saistīta informācija varētu būt pieejama citiem cilvēkiem datu noplūdes rezultātā.

14 % šāda situācija drīzāk uztrauc, bet 17 % neuztrauc situācija, ka ar viņiem saistīta informācija datu noplūdes rezultātā varētu būt pieejama citiem cilvēkiem.

Vairāk kā puse aptaujāto (56 %) ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka par viņiem pieejamā informācija valsts iestādēs ir slikti aizsargāta pret iespējamu datu noplūdi. Katrs piektais aptaujātais (24 %) pauž viedokli, ka dati ir drīzāk aizsargāti, bet tikai 12 % aptaujāto uzskata, ka par viņiem pieejamā informācija valsts iestādēs ir labi aizsargāta. 8 % aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2010.gada 23. līdz 25. februārim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 1000 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Kontakti

Laura Briča
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.brica@tns.lv

 

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
e dana.france@lnt.lv