Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, 2010.gada martā veiktais pētījums liecina, ka absolūtais vairākums (83 %) pētījumā aptaujāto sieviešu vecumā no 18 līdz 55 gadiem atzīst, ka ļoti priecātos par 8.martā, Starptautiskajā sieviešu dienā, saņemtiem apsveikumiem, ziediem vai kādām citām dāvanām, un 15 % aptaujāto sieviešu drīzāk priecātos par šādu uzmanības izrādīšanu.

Vairākums pētījumā aptaujāto vīriešu vecumā no 18 līdz 55 gadiem noteikti plāno 8.martā, Starptautiskajā sieviešu dienā, apsveikt kādu sev īpašu sievieti vai sievietes, dāvināt ziedus vai kādas citas dāvanas, un 18 % sveikšanu drīzāk plāno. 8.martā apsveikt sievietes drīzāk vai noteikti neplāno tikai 12 % aptaujāto vīriešu

Apgalvojumam, ka Starptautiskā sieviešu diena ir padomju laiku mantojums, nepiekrīt aptuveni puse (54 %) aptaujāto Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Savukārt 39 % aptaujāto 8.marts, Starptautiskā sieviešu diena, šķiet padomju laiku mantojums. Septiņiem procentiem aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2010.gada 2. līdz 4. martam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 1000 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Kontakti

Laura Briča
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.brica@tns.lv

 

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
e dana.france@lnt.lv