Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia apkopojusi februāra televīzijas, preses un radio reklāmas apjomus. Februārī, analizējot reklāmas apjomu pēc preses laukuma kvadrātcentimetros un televīzijas un radio reklāmas minūtēm, salīdzinot ar 2009. gada februāri, televīzijā un radio ir novērojams reklāmas apjoma pieaugums, bet presē – kritums.

Televīzija

TNS Latvia Reklāmu reģistra vecākais klientu vadītājs Oskars Rumpēters norāda, ka televīzijā februārī, salīdzinot ar janvāri, reklāmas apjoms pēc reklāmas laika minūtēs pieaudzis par 27 %. Līdzīgas reklāmu apjoma izmaiņas ir novērojamas katru gadu. Februārī televīzijā tika noraidītas 36 885 minūtes, bet janvārī – 28 974 minūtes reklāmas.

Televīzijas reklāmas gadījumu skaits 2010. gada februārī bija 93 980, kas, salīdzinot ar pagājušā gada februāri, kad tika reģistrēti 75 797 reklāmas gadījumi, ir par 24 % vairāk.

Februārī televīzijā lielākie reklāmdevēji pēc reklāmas apjoma minūtēs bija: HENKEL, PROCTER & GAMBLE, RECKITT BENCKISER, DANONE un LMT. Reklamētākie zīmoli televīzijā: DANONE, ZELTA ZIVTIŅA, O KARTE, COCA-COLA un MAXIMA.

Prese

Reklāmas apjoms presē 2010. gada februārī, salīdzinot ar janvāri, pēc reklāmas laukuma kvadrātcentimetros, ir pieaudzis par 27 %, kas tāpat kā televīzijā ir skaidrojams ar sezonas īpatnībām. Janvārī tika reģistrēti 0,68 miljoni cm², bet februārī – 0,86 miljoni cm² reklāmas.

2010. gada februārī presē reģistrētas 5 937 reklāmas, kas ir par 8 % mazāk nekā 2009.gada februārī, kad TNS Latvia Reklāmu reģistra datu bāzē tika pievienotas 6 437 preses reklāmas.

Lielākie reklāmdevēji presē (pēc reklāmas laukuma cm²) februārī bija: LATTELECOM, AUTO GROUP BALTIC, RENAULT, AIR BALTIC un LMT. Reklamētākie zīmoli presē: LATTELECOM, VOLKSWAGEN, RENAULT, LMT un BALTKOM.

Radio

Radio reklāmas apjoms 2010. gada februārī, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, ir pieaudzis par 66 %, kas ir ievērojami straujāks pieaugums nekā, piemēram, 2009. gada februārī pret janvāri. Februārī radio izskanēja 15 326 reklāmas minūtes, bet janvārī – 9 259 minūtes.

2010. gada februārī radio reģistrētas 31 888 reklāmas, kas, salīdzinot ar 2009. gada februāri, ir par 2 % vairāk, jo 2009. gada februārī tika fiksētas 31 214 radio reklāmas.

Februāra lielākie reklāmdevēji radio pēc reklāmas apjoma minūtēs bija: LATTELECOM, MAXIMA, SWEDBANK, RAUTAKESKO un DEPO DIY. Visvairāk reklamētie zīmoli: LATTELECOM, MAXIMA, SWEDBANK, K-RAUTA un DEPO.

Pētījumā iekļauto mediju izlase

Avīzes

5 min (lat, rus), 7 Sekretov (rus), B&B Zdorovje (rus), Biznes & Baltija (rus), Čas (rus), Diena, Dienas Bizness, Latvijas Avīze, Latvijas Santīms (rus), MK Latvija (rus), Neatkarīgā Rīta Avīze, Nedēļa Kabatā, Reklama.lv (rus), Rīgas Santīms (rus), Subbota (rus), Tava Programma, Telegraf (rus), Teleprogramma s dadei Mišei (rus), Televīzijas Programma,

TV-Programma (rus), Vesti (rus), Vesti Segodņa (rus).

Žurnāli

36,6C, Auto Bild Latvija, Copes Lietas, Cosmopolitan, Dari Pats, Dārza Pasaule, Deko, Detki.lv, Doctus, FHM, GEO, Ieva, Ievas Māja, Ievas Stāsti, Ievas Veselība, Ilustrētā Junioriem, Ilustrētā Pasaules Vēsture, Ilustrētā Zinātne, Joy, Kapitāls, Kas Jauns, Klubs,

Latvijas Architektūra, Latvijas Ārsts, Leģendas, Lietišķā Diena, Lilit, Lilit (rus), L’Officiel (lat, rus), Ļubļu (rus), Māja, Mājas Viesis, Mans Mazais, Marta, Marta (rus), Men’s Gadgets (rus), Mūsmājas, Next, Otkrito (rus), Patiesā Dzīve, Patron (rus), Privātā Dzīve, Privātā Dzīve Slavenību Top Kokteilis, Rīgas Laiks, Rīgas Viļņi, Santa, Santa VIP, SestDiena, Shape, Sīrups, Sporta Avīze, Šūpulītis, TV izklaide, Una, Vakara Ziņas, Veselība, ŽZL (rus).

TV kanāli

3+, LNT, LTV1, LTV7, PBK, PBMK, RenTV Baltija, RTR Planeta Baltija, TV3, TV5 Rīga, TV6.

Radio stacijas

Doma Laukums, European Hit Radio, Jumor FM, Krievijas Hiti, Latvijas Radio 1, Latvijas Radio 2, Latvijas Radio 3 Klasika, Mix FM, Radio Skonto, Radio SWH, Radio SWH+, Star FM, SWH Rock.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Kontakti

Laura Briča
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.brica@tns.lv