Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia jau divpadsmito gadu pēc kārtas nodrošina Latvijas TV reklāmas industriju ar objektīva Televīzijas auditorijas pētījuma datiem, izmantojot speciālu tehnisko aprīkojumu TV Metrus un FrameGrabber digitālā signāla mērīšanai. Šī pētījuma ietvaros regulāri tiek veikts Dibināšanas pētījums (Establishment Survey) , aptaujājot 6 000 mājsaimniecību gadā, lai noskaidrotu to TV tehnisko aprīkojumu.

Pētījuma rezultāti rāda, ka 98 % mājsaimniecību ir aprīkotas ar vismaz vienu televizoru, un šim skaitlim šobrīd nav tendence samazināties. Pirmā ceturkšņa rezultāti rāda, ka virszemes TV signālu (digitālo un analogo) izmanto 26 % no kopējā mājsaimniecību skaita. 63 % mājsaimniecību TV signālu saņem caur kabeli (analogais, digitālais un IPTV), savukārt 16 % izmanto satelīttelevīzijas pakalpojumus.

TNS Latvia mediju pētījumu lielo klientu direktors Mārtiņš Traubergs stāsta: “Daļa mājsaimniecību, kurās ir divi un vairāk televizori, šobrīd izmanto dažādu pieslēgumu veidus pie katra no televizoriem. Lielākoties tā ir virszemes televīzija pie otrā televizora un kabeļa vai satelīta televīzija pie galvenā.
Šobrīd tirgū notiek sīva konkurence starp operatoriem, it īpaši par analogās virszemes TV skatītājiem, kas radījis iedzīvotājos neizpratni un sajukumu. Ir vērojama savstarpēja signāla un operatoru pieslēgumu maiņa, jo arvien tiek piedāvāti pievilcīgāki un lētāki pakalpojumi. Ieguvēji katrā ziņā būs arī patērētāji, taču tikai tie, kuriem būs izpratne par piedāvāto pakalpojumu. Diemžēl sabiedrības izglītošana par digitalizācijas procesu ir bijusi niecīga, un ieguvēji no tā, protams, ir TV operatori. Ir dzirdēts gadījums, kad tante Bauskā, kurai ir satelīttelevīzija, aiziet uz veikalu un nopērk dekoderi, jo TV esot reklamēts, ka bez dekodera vairs TV nevarēšot skatīties. Šobrīd digitālo virszemes televīziju izmanto 130 000 mājsaimniecību, un tik pat daudz ir vēl palikušas, kuras izmanto tikai analogo virszemes signālu.”

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv Kontakti

Kontakti

Laura Briča
Mārketinga vadītāja
t  67 096 300 
e laura.brica@tns.lv