Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia ir apkopojusi interneta auditorijas pētījuma Nacionālais Mediju Pētījums: Internets, Pavasaris 2010 rezultātus.

Saskaņā ar jaunākajiem interneta auditorijas pētījuma rezultātiem, internetu pēdējo sešu mēnešu laikā ir izmantojuši vidēji 63 % jeb 1 115 000 Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem. Regulārāk – pēdējo 7 dienu laikā, globālo tīmekli ir izmantojuši 60 % jeb 1 071 000 iedzīvotāju aptaujātajā vecuma grupā, kas ir par 6 procentpunktiem vairāk, nekā 2009. gada pavasarī.

Līdzīgi kā iepriekš arī 2010.gada pavasara periodā visaktīvākie interneta lietotāji ir jaunieši vecumā no 15 līdz 19 gadiem. Tomēr pieaug arī interneta lietošana gados vecāku Latvijas iedzīvotāju vidū. Salīdzinot ar 2009. gada pavasara perioda pētījuma rezultātiem, visstraujākais interneta lietotāju skaita pieaugums vērojams Latvijas iedzīvotāju vidū, kas ir vecuma grupā no 50 līdz 59 gadiem. Internetu pēdējo 7 dienu laikā ir izmantojuši 44 % šīs vecuma grupas pārstāvju, kas ir par 15 procentpunktiem vairāk nekā pirms gada.

Nedaudz mazāks, bet arī straujš interneta lietotāju skaita pieaugums ir bijis Rīgas iedzīvotāju, kā arī citas tautības pārstāvju vidū. Internetu pēdējo 7 dienu laikā ir izmantojuši 66 % Rīgas iedzīvotāju un 57 % citas tautības pārstāvju, kas abās minētajās grupās ir par 12 procentpunktiem vairāk nekā 2009. gada pavasarī.

TNS Latvia vecākā klientu vadītāja Signe Hokonena norāda, ka, analizējot interneta lietošanu pēdējo 7 dienu laikā pēc nodarbošanās, redzams, ka visbiežāk internetu lieto skolēni un studenti, gandrīz ikviens šīs mērķa grupas pārstāvis pēdējo 7 dienu laikā ir lietojis internetu. Tomēr jāatzīst, ka pēdējā gada laikā interneta lietotāju skaits ir pieaudzis kā skolēnu un studentu, tā arī strādājošo un nestrādājošo Latvijas iedzīvotāju vidū.

Par pētījumu

TNS Latvia interneta auditorijas pētījums Nacionālais Mediju Pētījums: Internets : Pavasaris 2010 tika veikts laika periodā no 2010.gada 8. februāra līdz 2010. gada 9. maijam. Izmantojot tiešās datorizētās intervijas (CAPI), visā Latvijā tika aptaujāti 1519 pastāvīgie Latvijas iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 74 gadiem. Aptaujas norisinājās respondenta dzīvesvietā regulārās iedzīvotāju aptaujas Omnibuss ietvaros.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Kontakti

Laura Briča
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.brica@tns.lv