Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia ir apkopojusi 2010. gada jūnija (01/06/2010 – 30/06/2010) TV kanālu auditorijas.

Šī gada jūnijā skatītākais kanāls – TV3 , ar 12,4 % lielu skatīšanās laika daļu. Otrajā vietā ierindojies kanāls LNT ar 11,7 %, trešajā kanāls PBK ar 9,8 % no kopējā TV skatīšanās laika. Kanālam LTV1 veltīti 9,6 %, kanālam LTV7 – 6,8 % un kanālam TV5 Rīga – 5,1 %. Savukārt kanāla RTR Planeta Baltija vērošanai, Latvijas iedzīvotāji, kas vecāki par 4 gadiem, veltījuši 4,2 %, bet kanālam 3+ – 4 % no kopējā TV skatīšanās laika. Kanāla TV6 vērošanai veltīti 2,5 %, REN Baltija – 2,2 %, un PBMK – 0,5 %. Savukārt kanāla OE , kas TV kanālu auditorijas pētījumā tiek izdalīts no šī gada 1. jūnija, vērošanai veltīti 0,3 % no visa TV skatīšanās laika. Visu pārējo kanālu vērošanai veltīti 27,9 %, bet video un DVD – 3 %.

TNS Latvia mediju pētījumu lielo klientu direktors Mārtiņš Traubergs komentē: „Neskatoties uz ievērojamo skatīšanās laika daļas pieaugumu kanālam LTV7, kas saistīts ar Pasaules kausa futbola spēļu translācijām, jūnija reitingi apstiprina iepriekš prognozētās auditorijas izmaiņas pēc analogās virszemes apraides atslēgšanas. Lielākais kritums ir kanālam TV3, jo tas bija pēdējais palicis analogajā virszemes apraidē Rīgā un apkārtnē. LTV1 ir spējis saglabāt savu skatīšanās laika daļu, savukārt LNT kritums ir nebūtisks. Līdz ar to ir samazinājusies starpība starp TOP4 skatītāko kanālu skatīšanās laika daļām, kas nozīmē veselīgas konkurences palielināšanos nākotnē, no kuras ieguvējs būs viennozīmīgi arī skatītājs.”

Jūnijā, salīdzinot ar maiju, laiks, ko vidēji viens TV skatītājs pavadījis pie TV ekrāna, ir palielinājies par 3 minūtēm, un bija 4 stundas un 44 minūtes. Savukārt, salīdzinot ar 2009.gada jūniju, šī gada jūnijā viens TV skatītājs pie ekrāna pavadījis par 7 minūtēm vidēji dienā mazāk.

Laiks, ko viens TV skatītājs pavadījis pie TV ekrāna Igaunijā, šī gada jūnijā bija 4 stundas un 56 minūtes vidēji dienā, bet Lietuvā – 4 stundas un 29 minūtes vidēji dienā.

Skatītākais raidījums šī gada jūnijā – Ekstrasensu cīņas 7 kanālā TV3, kuru vērojuši vidēji 10,6 %, jeb 229,7 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par 4 gadiem. Savukārt otrajā vietā ierindojies kanāla LTV1 raidījums Panorāma (Svētdienā) , kuru vērojuši vidēji 9,6 %, jeb 207,9 tūkstoši. Bet topa trešajā vietā – LNT ziņas (Svētdienā) , kuras vērojuši vidēji 7,8 %, jeb 171,8 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par 4 gadiem.

Reitings   % – vidējais raidījuma skatītāju skaits procentos
Reitings ‘000 – vidējais raidījuma skatītāju skaits tūkstošos
Share  % – vidējais raidījuma skatītāju skaits attiecībā pret visiem TV skatītājiem

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv Kontakti

Kontakti

Laura Briča
Mārketinga vadītāja
t  67 096 300 
e laura.brica@tns.lv