Ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju viedoklis par no Starptautiskā Valūtas fonda saņemtā starptautiskā aizņēmuma tērēšanas lietderīgumu kopš gada sākuma nav mainījies. Šādu rezultātu uzrāda tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, 2010.gada februārī un atkārtoti augustā veiktais pētījums.

Absolūtais vairākums (80 %) pētījumā aptaujāto ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka no Starptautiskā Valūtas fonda saņemtais starptautiskais aizņēmums Latvijā tiek tērēts nelietderīgi. Tikai aptuveni katrs desmitais aptaujātais uzskata, ka starptautiskais aizņēmums tiek tērēts drīzāk lietderīgi (9 %), bet par ļoti lietderīgu aizņēmuma tērēšanu atzinuši 3 no aptaujātajiem iedzīvotājiem.

11 % aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2010.gada 2. februāra līdz 4. februārim un atkārtoti no 10. augusta līdz 12.augustam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem – 900 februārī un 500 augustā.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.vendele@tns.lv

 

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
e dana.france@lnt.lv