Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia ir apkopojusi TV reklāmas apjomu par 2010. gada jūliju.

TNS Latvia Reklāmu reģistrs jūlijā televīzijā ir reģistrējis 96 304 reklāmas un 12 550 sponsorreklāmas gadījumus. Salīdzinot ar attiecīgo laika periodu pērn, TV reklāmu skaits ir pieaudzis par 33 %, savukārt sponsorreklāmu skaits pirmo reizi kopš janvāra ir samazinājies – par 6 %. TNS Latvia Reklāmu reģistra vecākais klientu vadītājs Oskars Rumpēters komentē, ka, reklāmu skaita pieauguma tempi ir mazinājušies pēc maksimuma jūnijā. Novērojams arī ikgadējais reklāmu skaita kritums pēc Jāņiem. Jūlijā un arī augustā ierasts, ka TV reklāmu ir mazāk nekā maijā un jūnijā. Ar dažādiem sponsoru atbalstītajiem notikumiem bagātais pavasaris ir pagājis, tādēļ sponsorreklāmu skaits piedzīvojis kritumu, kas varētu mainīties vien ar rudens sezonas jaunām TV kanālu aktivitātēm.

Jūlijā, salīdzinot ar 2009. gada jūliju, reklāmu skaits pieaudzis visos diennakts laikos. Lielākais reklāmu skaita pieaugums ir bijis rīta stundās no plkst. 7:00 līdz 9:00, kad izvietoto reklāmu skaits palielinājies pat par 59 %. Prime Time laikā no 18:00-24:00 reklāmu skaits ir pieaudzis par 33 %.

Aplūkojot TV reklāmu izvietojumu diennakts laikā, ir redzams, ka lielākā daļa reklāmu, kā parasti, ir izvietotas dienas laikā no plkst. 9:00 līdz 18:00. Šajā laikā noraidīts 47,1 % visu diennakts reklāmu, tomēr dienas laikā arī bijis lielākais izvietoto reklāmu daļas samazinājums – par 0,9 procentpunktiem. Salīdzinot ar jūniju, visvairāk pieaugusi nakts (00:00-07:00) reklāmu daļa, sasniedzot 5,8 % no visu diennakts reklāmu skaita.

Jūlijā jau otro mēnesi pēc kārtas visvairāk reklamētā nozare ir aukstie dzērieni, kas nav pārsteigums, ņemot vērā laika apstākļus. Mobilo sakaru nozare ar 31 % pieaugumu pret 2009. gada jūliju ierindojas 2. vietā. Visas 5 TV visreklamētākās nozares piedzīvojušas reklāmu skaita pieaugumu, sākot no 12 % mājsaimniecības higiēnas nozarē līdz populārākajai auksto dzērienu nozarei, kuras pārstāvji izvietojuši par 72 % vairāk reklāmu. TOP 5 noslēdz alkoholisko dzērienu nozare.

 * Sponsorreklāmas ir visi reklāmdevēju logo, kā arī raidījumu vai filmu reklāma ar atbalstītājiem.

Mediju izlase

3+, LNT, LTV1, LTV7, OE, PBK, PBMK, RenTV Baltija, RTR Planeta Baltija, TV3, TV5 Rīga, TV6.

Par pētījumu

Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veic Reklāmu reģistra pētījumu kopš 1994.gada. Pētījuma mērķis ir iegūt informāciju par Latvijas reklāmas tirgu kopumā un atsevišķu reklāmdevēju reklāmas aktivitātēm. Šobrīd Reklāmu reģistrā pieejama informācija par 12 TV kanāliem, 20 avīzēm, 65 žurnāliem, 13 radio stacijām, 11 interneta portāliem, 6 vides reklāmas kompānijām.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv Kontakti

Kontakti

Laura Vendele
Mārketinga vadītāja
t  67 096 300 
e laura.vendele@tns.lv