Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia apkopojusi jūlija televīzijas, preses un radio reklāmas apjomus. Šī gada jūlijā, analizējot reklāmas apjomu pēc preses laukuma kvadrātcentimetros un televīzijas un radio reklāmas minūtēm, salīdzinot ar 2009. gada jūliju, televīzijā ir novērojams reklāmas apjoma pieaugums, bet presē un radio – samazinājums.

Televīzija

Televīzijā jūlijā, salīdzinot ar jūniju, reklāmas apjoms pēc reklāmas laika minūtēs samazinājies par 2 %. Jūlijā televīzijā tika noraidīta 43 801 reklāmas minūte, bet jūnijā – 44 804 reklāmas minūtes. TNS Latvia Reklāmu reģistra vecākais klientu vadītājs Oskars Rumpēters norāda, ka reklāmas apjoma samazinājums pret jūniju ir novērojams katru gadu, jo vasaras mēnešos reklāmdevēji TV izvieto mazāk reklāmas. Būtiski, ka šogad „vasaras samazinājums” ir bijis vairākas reizes mazāks nekā iepriekšējos gados, kas liecina par neierasti lielu TV piesātinājumu ar reklāmu tradicionālajos klusuma mēnešos. Tas nozīmē arī to, ka rudenī pieaugums pēc vasaras nebūs tik straujš kā agrāk.

Televīzijas reklāmas gadījumu skaits 2010. gada jūlijā bija 108 854, kas, salīdzinot ar pagājušā gada jūliju, kad tika reģistrētas 85 445 reklāmas, ir par 27 % vairāk.

Jūlijā televīzijā lielākie reklāmdevēji pēc reklāmas apjoma minūtēs bija HENKEL, RECKITT BENCKISER, PROCTER & GAMBLE, COCA-COLA un TELE2. Reklamētākie zīmoli televīzijā – DANONE, ZELTA ZIVTIŅA, MAXIMA, ALDARIS un GRUZIJA.

Prese

Reklāmas apjoms presē 2010. gada jūlijā, salīdzinot ar jūniju, pēc reklāmas laukuma kvadrātcentimetros ir samazinājies par 17 %. Jūlijā tika reģistrēti 0,93 miljoni cm², bet jūnijā – 1,13 miljoni cm² reklāmas.

2010. gada jūlijā presē reģistrētas 6 822 reklāmas, kas ir par 9 % mazāk nekā 2009.gada jūlijā, kad preses izdevumos bija publicētas 7 526 reklāmas.

Lielākie reklāmdevēji presē (pēc reklāmas laukuma cm²) jūlijā bija BALTKOM, L’OREAL, LĪVU AKVAPARKS, PROCTER & GAMBLE un TALLINK. Reklamētākie zīmoli presē – BALTKOM, LĪVU AKVAPARKS, TALLINK, BITE un PRISMA.

Radio

Radio reklāmas apjoms 2010. gada jūlijā, salīdzinot ar jūniju, pēc iepriekšējo mēnešu stabilitātes samazinājies par 14 %. Jūnijā radio izskanējušas 16 859 reklāmas minūtes, bet jūlijā – 14 468 minūtes.

2010. gada jūlijā radio reģistrētas 30 263 reklāmas, kas, salīdzinot ar 2009. gada jūliju, ir par 10 % mazāk, jo 2009. gada jūlijā tika fiksētas 33 775 radio reklāmas.

Jūlija lielākie reklāmdevēji radio pēc reklāmas apjoma minūtēs bija LMT, RIMI, MAXIMA, RAUTAKESKO un CENUKLUBS.LV. Visvairāk reklamētie zīmoli – MAXIMA, RIMI, K-RAUTA, LMT un CENUKLUBS.LV.

Pētījumā iekļauto mediju izlase

Avīzes

7 Sekretov (rus), Biznes & Baltija (rus), Čas (rus), Diena, Dienas Bizness, Latvijas Avīze, Latvijas Santīms (rus), MK Latvija (rus), Neatkarīgā Rīta Avīze, Nedēļa Kabatā, Reklama.lv (rus), Rīgas Santīms (rus), Subbota (rus), Tava Programma, Telegraf (rus), Teleprogramma s dadei Mišei (rus), Televīzijas Programma, TV-Programma (rus), Vesti (rus), Vesti Segodņa (rus).

Žurnāli

Auto Bild Latvija, Cosmopolitan, Dari Pats, Dārza Pasaule, Dārza Pasaule bibliotēka, Detki.lv, Dienas Bizness & Lietišķā Diena, Digital Times (rus), FHM, Forbes, GEO, Ieva, Ievas Māja, Ievas Stāsti, Ievas Veselība, Ilustrētā Junioriem, Ilustrētā Pasaules Vēsture, Ilustrētā Pasaules Vēsture bibliotēka, Ilustrētā Zinātne, Izklaide TV, Joy, Kapitāls, Kas Jauns, Klubs, Latvijas Ārsts, Latvijas Būvniecība, Leģendas, Lilit, Lilit (rus), Ļubļu (rus), Māja, Mājas Viesis, Mans Mazais, Marta, Marta (rus), Mūsmājas, Otkrito (rus), Pastaiga, Pastaiga.ru (rus), Patiesā Dzīve, Patron (rus), Privātā Dzīve, Rīgas Laiks, Rīgas Viļņi, Santa, SestDiena, Shape, Sīrups, Sporta Avīze, Šūpulītis, Una, Una Stila un skaistuma ABC, Vakara Ziņas, Veselība, Vip Lounge (rus).

TV kanāli

3+, LNT, LTV1, LTV7, OE, PBK, PBMK, RenTV Baltija, RTR Planeta Baltija, TV3, TV5 Rīga, TV6.

Radio stacijas

Doma Laukums, European Hit Radio, Jumor FM, Krievijas Hiti, Latvijas Radio 1, Latvijas Radio 2, Latvijas Radio 3 Klasika, Mix FM, Radio Skonto, Radio SWH, Radio SWH+, Star FM, SWH Rock.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.vendele@tns.lv