Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia apkopojusi maija televīzijas, preses un radio reklāmas apjomus. Šī gada maijā, analizējot reklāmas apjomu pēc preses laukuma kvadrātcentimetros un televīzijas un radio reklāmas minūtēm, salīdzinot ar 2009. gada maiju, televīzijā ir novērojams reklāmas apjoma pieaugums, bet presē un radio kopējais reklāmu apjoms samazinājies.

Televīzija

Televīzijā maijā, salīdzinot ar aprīli, reklāmas apjoms pēc reklāmas laika minūtēs pieaudzis par 8 %. Maijā televīzijā tika noraidītas 46 958 minūtes, bet aprīlī – 43 683 minūtes reklāmas. TNS Latvia Reklāmu reģistra vecākais klientu vadītājs Oskars Rumpēters norāda, ka televīzija maijā ir vienīgais medijs, kas, salīdzinot ar pagājušo gadu, piedzīvo kāpumu gan pēc reklāmu skaita, gan pēc kopējā reklāmas laika, tuvojoties vasarai gan TV ēters ar reklāmu tiek aizpildīts lēnāk, jo aprīlī pieaugums pret martu bija 15 %.

Televīzijas reklāmas gadījumu skaits 2010. gada maijā bija 124 936, kas, salīdzinot ar pagājušā gada maiju, kad tika reģistrētas 97 222 reklāmas, ir par 29 % vairāk.

Maijā televīzijā lielākie reklāmdevēji pēc reklāmas apjoma minūtēs bija HENKEL, UNILEVER, PROCTER & GAMBLE, TELE2 un RECKITT BENCKISER. Reklamētākie zīmoli televīzijā: TELE2, SCHWARZKOPF, DANONE, LATTELECOM un ALDARIS.

Prese

Reklāmas apjoms presē 2010. gada maijā, salīdzinot ar aprīli, pēc reklāmas laukuma kvadrātcentimetros ir palielinājies par 6 %. Maijā tika reģistrēti 1,15 miljoni cm², bet aprīlī – 1,08 miljoni cm² reklāmas.

2010. gada maijā presē reģistrētas 7 653 reklāmas, kas ir par 7 % mazāk nekā 2009.gada maijā, kad preses izdevumos bija publicētas 8 219 reklāmas.

Lielākie reklāmdevēji presē (pēc reklāmas laukuma cm²) maijā bija BALTKOM, BEIERSDORF, PROCTER & GAMBLE, BITE un L’OREAL. Reklamētākie zīmoli presē: BITE, NIVEA, BALTKOM, CENUKLUBS.LV un VALMIERAS PIENS.

Radio

Radio reklāmas apjoms 2010. gada maijā, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, ir palicis praktiski nemainīgs, pieaugot par 0,3 %. Aprīlī radio izskanējušas 16 877 reklāmas minūtes, bet maijā – 16 924 minūtes.

2010. gada maijā radio reģistrētas 36 023 reklāmas, kas, salīdzinot ar 2009. gada maiju, ir par 12 % mazāk, jo 2009. gada maijā tika fiksētas 40 975 radio reklāmas.

Maija lielākie reklāmdevēji radio pēc reklāmas apjoma minūtēs bija LATTELECOM, PAR LABU LATVIJU!, MAXIMA, CENUKLUBS.LV un RIMI. Visvairāk reklamētie zīmoli: PAR LABU LATVIJU!, LATTELECOM, MAXIMA, CENUKLUBS.LV un VIASAT.

Pētījumā iekļauto mediju izlase

Avīzes

5 min (lat, rus), 7 Sekretov (rus), B&B Zdorovje (rus), Biznes & Baltija (rus), Čas (rus), Diena, Dienas Bizness, Latvijas Avīze, Latvijas Santīms (rus), MK Latvija (rus), Neatkarīgā Rīta Avīze, Nedēļa Kabatā, Reklama.lv (rus), Rīgas Santīms (rus), Subbota (rus), Tava Programma, Telegraf (rus), Teleprogramma s dadei Mišei (rus), Televīzijas Programma, TV-Programma (rus), Vesti (rus), Vesti Segodņa (rus).

Žurnāli

36,6C, Auto Bild Latvija, B&B Plus (rus), Copes Lietas, Cosmopolitan, Dari Pats, Dārza Pasaule, Dārza Pasaule bibliotēka, DB Impulss, Detki.lv, Dienas Bizness & Lietišķā Diena, Digital Times (rus), Doctus, FHM, GEO, Ieva, Ievas Māja, Ievas Stāsti, Ievas Veselība, Ilustrētā Junioriem, Ilustrētā Pasaules Vēsture, Ilustrētā Zinātne, Izklaide TV, Joy, Kapitāls, Kas Jauns, Klubs, Latvijas Ārsts, Latvijas Būvniecība, Leģendas, Lilit, Lilit (rus), L’Officiel (lat, rus), Ļubļu (rus), Māja, Mājas Viesis, Mans Mazais, Marta, Marta (rus), Mūsmājas, Otkrito (rus), Pastaiga, Pastaiga.ru (rus), Patiesā Dzīve, Patron (rus), Privātā Dzīve, Rīgas Laiks, Rīgas Viļņi, Santa, SestDiena, Shape, Sīrups, Sporta Avīze, Šūpulītis, Una, Vakara Ziņas, Veselība, Vip Lounge (rus), ŽZL (rus).

TV kanāli

3+, LNT, LTV1, LTV7, PBK, PBMK, RenTV Baltija, RTR Planeta Baltija, TV3, TV5 Rīga, TV6.

Radio stacijas

Doma Laukums, European Hit Radio, Jumor FM, Krievijas Hiti, Latvijas Radio 1, Latvijas Radio 2, Latvijas Radio 3 Klasika, Mix FM, Radio Skonto, Radio SWH, Radio SWH+, Star FM, SWH Rock.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Kontakti

Laura Briča
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.brica@tns.lv