Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, 2010.gada septembra sākumā veica pētījumu, kurā s trādājošie ekonomiski aktīvie Latvijas iedzīvotāji tika lūgti sniegt vērtējumu par savām attiecībām ar darba devēju. „Kopumā es jūtos pārliecināts sarunās ar savu darba devēju” ir atbildējis vairākums (82 %) strādājošo ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju („Jā, jūtos pārliecināts”, ir atbildējuši 37 % aptaujāto, un 45 % ir snieguši atbildi, ka drīzāk jūtas pārliecināti sarunās ar savu darba devēju).

Absolūtais vairākums (91 %) strādājošo ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju noliedz, ka bieži strīdētos/konfliktētu ar savu darba devēju. „Es bieži strīdos/konfliktēju ar savu darba devēju” – atzinuši 6 % aptaujāto strādājošo ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju.

Tomēr, attiecībā uz konfliktsituācijām ar savu darba devēju, 43 % strādājošo atzīst, ka cenšas no tām izvairīties, jo baidās zaudēt darbu. Savukārt puse strādājošo (52 %) noliedz, ka censtos izvairīties no konfliktsituācijām bailēs zaudēt darbu.

Par aptauju

Aptauju tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2010.gada 31. augusta līdz 2. septembrim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 419 strādājošos aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.vendele@tns.lv  

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
e dana.france@lnt.lv