Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia sadarbībā ar telekompāniju LNT , raidījumu 900 sekundes , 2010.gada septembrī veica pētījumu, kurā ekonomiski aktīvie Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 55 gadiem tika lūgti novērtēt visu pašreizējā Latvijas Republikas Ministru kabineta locekļu līdzšinējo darbību. Rezultāti par finanšu ministru liecina, ka, salīdzinājumā ar citiem LR Ministru kabineta locekļiem, finanšu ministra Einara Repšes atpazīstamība ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju vidū ir viena no visaugstākajām: Einaru Repši nezina tikai aptuveni 1 % aptaujāto.

Finanšu ministra Einara Repšes līdzšinējā darba vērtējums

Vairums (68 %) aptaujāto ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem Finanšu ministra Einara Repšes līdzšinējo darbību vērtē negatīvi (27 % – drīzāk negatīvi un 41 % – ļoti negatīvi), bet pozitīvi līdzšinējo darbību novērtējuši 14 % aptaujāto (12 % – drīzāk pozitīvi un 2 % – ļoti pozitīvi).

17 % aptaujāto nav konkrēta viedokļa par politiķa līdzšinējo darbību.

Aptaujāto ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem vidū:

■  Pozitīvi Einara Repšes līdzšinējo darbību salīdzinoši biežāk vērtē latvieši, ļaudis, kuru sarunvaloda ģimenē ir latviešu valoda, kā arī cilvēki ar augstākiem ienākumiem (no 301 Ls – 400 Ls uz vienu cilvēku ģimenē).
■  Negatīvi Einara Repšes līdzšinējo darbību salīdzinoši biežāk vērtē krievi, kā arī ļaudis, kuru sarunvaloda ģimenē ir krievu valoda.

Ekonomikas ministra Arta Kampara līdzšinējā darba vērtējums

Salīdzinājumā ar citiem LR Ministru kabineta locekļiem, Ekonomikas ministra Arta Kampara atpazīstamība aptaujāto vidū ir salīdzinoši augsta: Arti Kamparu nezina 7 % aptaujāto.

Nedaudz vairāk kā puse (56 %) aptaujāto ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem Ekonomikas ministra Arta Kampara līdzšinējo darbību vērtē negatīvi (32 % – drīzāk negatīvi un 24 % – ļoti negatīvi), bet pozitīvi līdzšinējo darbību novērtējuši 17 % aptaujāto (15 % – drīzāk pozitīvi un 2 % – ļoti pozitīvi).

Piektdaļai aptaujāto (21 %) nav konkrēta viedokļa par politiķa līdzšinējo darbību.

Aptaujāto ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem vidū:

■  Pozitīvi Arta Kampara līdzšinējo darbību salīdzinoši biežāk vērtē latvieši, ļaudis, kuru sarunvaloda ģimenē ir latviešu valoda, cilvēki ar augstākiem ienākumiem (no 301 Ls uz vienu cilvēku ģimenē), kā arī pierīgā un Vidzemē dzīvojošie.
■  Negatīvi Arta Kampara līdzšinējo darbību salīdzinoši biežāk krievi, kā arī ļaudis, kuru sarunvaloda ģimenē ir krievu valoda.
■  Viedokļa par Arta Kampara līdzšinējo darbību salīdzinoši biežāk nav sievietēm un Kurzemē dzīvojošajiem.

Par pētījumu

Aptauju tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2010.gada 7. septembra līdz 9. septembrim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 900 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.vendele@tns.lv  

 

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
e dana.france@lnt.lv